MICHAŁ co to jest
Kto to jest MICHAŁ? Słownik klasyczny, purytanin, który w czasie podróży poślubnej z żoną.

Biografia Michał

Kim był MICHAŁ: kluczowa postać w powieści A. Gide´a Immoralista filolog klasyczny, purytanin, który w czasie podróży poślubnej z żoną; Marceliną zapada na suchoty. W okresie długiej rekonwalescencji odkrywa w sobie nową istotę, zmysłową i niemoralną. Ujawnia skłonności homoseksualne;pozwala się okraść małemu Moktirowi;współpracuje z kłusownikami Butem i Alcydem w swoim majątku La Moriniere. Zaniedbuje żonę, która traci dziecko, a później umiera na gruźlicę w Algierze, gdy w czasie gdy Michał z Moktirem i jego kochanką oddaje się rozpuście. Zagubiony, pełen poczucia winy, wzywa przyjaciół do Sidi b. M., aby opowiedzieć im o swojej przemianie i poprosić o radę

LITERATURA MRUCZEK:
biografia kotek, występujący w książce dla dzieci M. Kownackiej Plastusiowy pamiętnik bawił się z; Plastusiem, wożąc go na swym ogonie i wygrzewając w swej sierści michał.
LITERATURA MOKUCKI EDWARD:
biografia Uniłowskiego Wspólny pokój student medycyny, mieszkający u; Stukonisa;prymitywne indywiduum o chłopskim rodowodzie, kłótliwy i arogancki;umiera nagle na zakażenie krwi po skaleczeniu się przy sekcji michał.
LITERATURA MARCYŚ:
biografia bohater opowiadania M. Konopnickiej Dym młody kotłowy, mieszkający z matką;zginął w trakcie wybuchu kotła w fabryce michał.

Czym jest Michał znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: