MICHAŁ co to jest
Kto to jest MICHAŁ? Słownik klasyczny, purytanin, który w czasie podróży poślubnej z żoną.

Biografia Michał

Kim był MICHAŁ: kluczowa postać w powieści A. Gide´a Immoralista filolog klasyczny, purytanin, który w czasie podróży poślubnej z żoną; Marceliną zapada na suchoty. W okresie długiej rekonwalescencji odkrywa w sobie nową istotę, zmysłową i niemoralną. Ujawnia skłonności homoseksualne;pozwala się okraść małemu Moktirowi;współpracuje z kłusownikami Butem i Alcydem w swoim majątku La Moriniere. Zaniedbuje żonę, która traci dziecko, a później umiera na gruźlicę w Algierze, gdy w czasie gdy Michał z Moktirem i jego kochanką oddaje się rozpuście. Zagubiony, pełen poczucia winy, wzywa przyjaciół do Sidi b. M., aby opowiedzieć im o swojej przemianie i poprosić o radę

LITERATURA MŁYNARZ:
biografia Opowieści kanterberyjskich G. Chaucera wędruje wspólnie z innymi do Canterbury, aby złożyć hołd męczennikowi. W drodze opowiada frywolną historyjkę o cieśli, jego żonie, kleryku i szkolarzu, gdzie michał.
LITERATURA MAARUF:
biografia opowieści Księgi tysiąca i jednej nocy szewc z Kairu, miał żonę heterę, która wciąż urządzała mu awantury i wszczynała kwestie sądowe. Uciekł od niej, a za sprawą tajemniczego ducha przeniósł się do michał.
LITERATURA MITCH:
biografia Mitchell Harold michał.

Czym jest Michał znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: