MILADY co to jest
Kto to jest MILADY? Słownik kobietaszpieg kardynała. Kiedy miała 16 lat, wyszła za mąż za hrabiego.

Biografia Milady

Kim był MILADY: bohaterka powieści A. Dumasa Trzej Muszkieterowie kobietaszpieg kardynała. Kiedy miała 16 lat, wyszła za mąż za hrabiego de La Fere ( Atos). Była prostytutką. Mąż ją powiesił, lecz zdołała się uratować i od tej pory była na usługach kardynała. Chcąc mu dobrze służyć, nie przebierała w środkach. Dzięki intryg pozbawiała życia ludzi, którzy stanęli jej na drodze. Czterej przyjaciele - muszkieterowie ( D´Artagnan,; Portos,; Atos,; Aramis) nareszcie udowodnili jej morderstwo, które popełniła, osądzili ją i wykonali na niej wyrok, by nie mogła już nikomu wyrządzić krzywdy

LITERATURA MŁODZIAKOWIE:
biografia W. Gombrowicza Ferdydurke rodzice nowoczesnej pensjonarki Zuty, deklarujący otwartość i postępowość w kwestiach obyczajowych;zdemaskowani poprzez; Józia, który doprowadza do jednoczesnej schadzki milady.
LITERATURA MASYNISSA:
biografia postać z dramatu Z. Krasińskiego Irydion tajemniczy, nieśmiertelny afrykański starzec, wcielenie Szatana. Podsyca marzenie zemsty w; Irydionie, który nareszcie zaprzedaje mu duszę milady.
LITERATURA MIECZNIK:
biografia Malczewskiego Maria wdowiec, tata; Marii, nieufnie nastawiony do; Wojewody, podejrzewa go o zdradę, spisek;wyjeżdża z; Wacławem na wojnę z Tatarami, po powrocie zastaje Marię na marach;umiera nad milady.

Czym jest Milady znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: