MILLER DAY WŁAŚCIWIE ANNIE co to jest
Kto to jest MILLER DAISY, właściwie: Annie P.? Słownik córka bogatego przedsiębiorcy z Schenectady.

Biografia Miller Daisy, Właściwie: Annie P.

Kim był MILLER DAISY, WŁAŚCIWIE: ANNIE P.: kluczowa postać z mikropowieści H. Jamesa Daisy Miller córka bogatego przedsiębiorcy z Schenectady, Ezry B. Millera. Wspólnie z matką, dziewięcioletnim bratem Randolphem i przewodnikiem Eugenio podróżuje po Europie. Bawi w Szwajcarii i we Włoszech. Jest wyjątkowo piękną, młodą dziewczyną. Zachowuje się bezpretensjonalnie. Pozwala sobie na przykład na zawarcie znajomości z; Forsythe´em Winterbourne´em za pośrednictwem swego brata, który naciąga nieznajomego na trzy kostki cukru. Fryderyk podejrzewa, iż Daisy jest "flirciareczką". Ma dziwne kaprysy - chce nocą pływać po jeziorze, sama wybiera się z Fryderykiem do zamku Chillon. Chwali się, iż w Nowym Jorku wydano na jej cześć 17 obiadów. Gdy przenosi się do Rzymu - jest zakochana i niemal zaręczona ze starszym Włochem, Giovanellim. Szokuje kolonię amerykańską w Rzymie własnymi randkami z Włochem. Nocą zwiedza Koloseum. Zapada na febrę. Poprzez własną matkę przekazuje informacja Fryderykowi: nigdy nie była zaręczona z Giovanellim. Wkrótce umiera. Na cmentarzu pojawiły się kwietniowe stokrotki

LITERATURA MICHAŁ:
biografia powieści A. Gide´a Immoralista filolog klasyczny, purytanin, który w czasie podróży poślubnej z żoną; Marceliną zapada na suchoty. W okresie długiej rekonwalescencji odkrywa w sobie nową istotę miller daisy, właściwie: annie p..
LITERATURA MAŃKA:
biografia Blizińskiego Pan Damazy biedna kuzynka; Damazego Żegoty, wychowująca się w domu jego brata;zakochana w; Sewerynie i poprzez niego odrzucona;potem zaleca się do niej; Gienio (Bajdalski), który miller daisy, właściwie: annie p..
LITERATURA MÜLLER:
biografia bohater powieści W. Berenta Próchno pisarz dekadent. Zakochany w; Zofii Borowskiej. Umiera po zażyciu trucizny miller daisy, właściwie: annie p..

Czym jest MILLER DAISY, właściwie: Annie P. znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: