MILLER DAY WŁAŚCIWIE ANNIE co to jest
Kto to jest MILLER DAISY, właściwie: Annie P.? Słownik córka bogatego przedsiębiorcy z Schenectady.

Biografia Miller Daisy, Właściwie: Annie P.

Kim był MILLER DAISY, WŁAŚCIWIE: ANNIE P.: kluczowa postać z mikropowieści H. Jamesa Daisy Miller córka bogatego przedsiębiorcy z Schenectady, Ezry B. Millera. Wspólnie z matką, dziewięcioletnim bratem Randolphem i przewodnikiem Eugenio podróżuje po Europie. Bawi w Szwajcarii i we Włoszech. Jest wyjątkowo piękną, młodą dziewczyną. Zachowuje się bezpretensjonalnie. Pozwala sobie na przykład na zawarcie znajomości z; Forsythe´em Winterbourne´em za pośrednictwem swego brata, który naciąga nieznajomego na trzy kostki cukru. Fryderyk podejrzewa, iż Daisy jest "flirciareczką". Ma dziwne kaprysy - chce nocą pływać po jeziorze, sama wybiera się z Fryderykiem do zamku Chillon. Chwali się, iż w Nowym Jorku wydano na jej cześć 17 obiadów. Gdy przenosi się do Rzymu - jest zakochana i niemal zaręczona ze starszym Włochem, Giovanellim. Szokuje kolonię amerykańską w Rzymie własnymi randkami z Włochem. Nocą zwiedza Koloseum. Zapada na febrę. Poprzez własną matkę przekazuje informacja Fryderykowi: nigdy nie była zaręczona z Giovanellim. Wkrótce umiera. Na cmentarzu pojawiły się kwietniowe stokrotki

LITERATURA MELA:
biografia jedna z postaci w opowiadaniu M. Nowakowskiego Tapeta żona; Tapety. Handlowała na ulicy czeską biżuterią. Przyprowadziła do domu kochanka, by ten zabił jej męża miller daisy, właściwie: annie p..
LITERATURA MULDOON ROBERTA:
biografia drugoplanowa postać z powieści J. Irvinga Świat wg Garpa niegdyś Robert Muldoon. Wierna przyjaciółka i towarzyszka; Jenny Fields. Działaczka jej fundacji i przyjaciółka rodziny; Garpa miller daisy, właściwie: annie p..
LITERATURA MERLIN:
biografia rycerskich Opowieści Okrągłego Stołu czarodziej, syn diabła (zapłodnił jego matkę, gdy spała);dziwne, włochate niemowlę, które od razu mówi. Merlin posiada dar czytania myśli i przewidywania miller daisy, właściwie: annie p..

Czym jest MILLER DAISY, właściwie: Annie P. znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: