MŁODA co to jest
Kto to jest MŁODA? Słownik Księdza, z którym ma dwoje dzieci;w okresie wielkiej suszy dowiedziała.

Biografia Młoda

Kim był MŁODA: bohaterka tragedii S. Wyspiańskiego Klątwa gospodyni; Księdza, z którym ma dwoje dzieci;w okresie wielkiej suszy dowiedziała się o klątwie ciążącej na niej i na jej dzieciach, przypadkiem podsłuchała również, iż Ksiądz widzi dla nich ratunek w śmierci ziemskiej;gdy gromada wiejska zgotowała stos, aby spalić płody ziemskie dla przebłagania nieba, nie zauważona podeszła z dziećmi do wzniesionego stosu, na którym je spaliła;sama, oszalała, z żagwią popędziła w kierunku wsi, aby i ją spalić;ukamienowana poprzez chłopów, ale zgodnie z słów; Pustelnika, uświęcona poprzez "moc nieogarnioną"

LITERATURA MONTEKIO:
biografia jedna z postaci w tragedii W. Szekspira Romeo i Julia naczelnik zwaśnionego z; Kapuletami rodu; Romea, godzi się z wrogami dopiero w obliczu tragicznej śmierci dziecka młoda.
LITERATURA MARIA:
biografia bohaterka powieści E. Hemingwaya Komu bije dzwon młoda Hiszpanka, której rodziców zamordowali faszyści;ogromna miłość; Roberta Jordana, którą on poświęca, aby spełnić rozkaz, jaki mu wydano młoda.
LITERATURA MENELAUS:
biografia bohater Odprawy posłów greckich J. Kochanowskiego mąż uprowadzonej poprzez; Aleksandra; Heleny. Wspólnie z; Ulissesem przybywa z poselstwem do Troi, żądając wydania żony młoda.

Czym jest Młoda znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: