MŁODA co to jest
Kto to jest MŁODA? Słownik Księdza, z którym ma dwoje dzieci;w okresie wielkiej suszy dowiedziała.

Biografia Młoda

Kim był MŁODA: bohaterka tragedii S. Wyspiańskiego Klątwa gospodyni; Księdza, z którym ma dwoje dzieci;w okresie wielkiej suszy dowiedziała się o klątwie ciążącej na niej i na jej dzieciach, przypadkiem podsłuchała również, iż Ksiądz widzi dla nich ratunek w śmierci ziemskiej;gdy gromada wiejska zgotowała stos, aby spalić płody ziemskie dla przebłagania nieba, nie zauważona podeszła z dziećmi do wzniesionego stosu, na którym je spaliła;sama, oszalała, z żagwią popędziła w kierunku wsi, aby i ją spalić;ukamienowana poprzez chłopów, ale zgodnie z słów; Pustelnika, uświęcona poprzez "moc nieogarnioną"

LITERATURA MAHEU TOUSSAINT:
biografia Zoli Germinal syn; Bonnemorta, brygadzista, szanowany, uczciwy górnik. Przyjaźni się ze; Stefanem Lantierem;to on załatwia mu pracę i daje kąt u siebie. Nieskory do buntu, przystępuje jednak do młoda.
LITERATURA MICHAŁ:
biografia powieści A. Gide´a Immoralista filolog klasyczny, purytanin, który w czasie podróży poślubnej z żoną; Marceliną zapada na suchoty. W okresie długiej rekonwalescencji odkrywa w sobie nową istotę młoda.
LITERATURA MARCHOŁT:
biografia Kasprowicza Marchołt gruby a sprośny, jego narodzin, życia i śmierci misterium tragikomiczne w obrazach czterech zamknięta chłop z urodzenia, wychowany na królewskim dworze, po rewolucji obejmuje młoda.

Czym jest Młoda znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: