NIKOŁAJEWICZ MYSZKIN co to jest
Kto to jest MYSZKIN LEW NIKOŁAJEWICZ? Słownik człowiek nadzwyczajnie szczery, prostoduszny, potulny.

Biografia Myszkin Lew Nikołajewicz

Kim był MYSZKIN LEW NIKOŁAJEWICZ: tytułowy bohater powieści F. Dostojewskiego Idiota książę, człowiek nadzwyczajnie szczery, prostoduszny, potulny i naiwny, regularnie stanowił przedmiot towarzyskich drwin i intryg (nazywano go idiotą). Miał talent do kaligrafii. Był pod urokiem; Nastasji Baraszkow, chociaż tak faktycznie nie wiedział, co do niej czuje. Usidlony poprzez nią, chciał się żenić, lecz został upokorzony jej ucieczką z cerkwi. Mimo to szukał jej. Znalazłszy martwą, u; Rogożyna, spędził przy jej zwłokach noc. Rozstrojony nerwowo wyjechał do kliniki w Szwajcarii, gdzie już przedtem leczył się na epilepsję

LITERATURA MASZKO:
biografia bohater powieści H. Sienkiewicza Rodzina Połanieckich adwokat zajmujący się sprzedażą majątków ziemskich, energiczny i bezczelny karierowicz myszkin lew nikołajewicz.
LITERATURA MARION:
biografia Fitzwalter Marian myszkin lew nikołajewicz.
LITERATURA MOOR KAROL, HRABIA:
biografia Schillera Zbójcy piękny, szlachetny i cnotliwy młodzieniec, później libertyn i hulaka. Rzekomo odtrącony poprzez ojca ( Maksymilian hrabia Moor), zbiera drużynę złoczyńców, dopuszcza się przestępstw myszkin lew nikołajewicz.

Czym jest Nikołajewicz Lew Myszkin znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: