COUPEAU ANNA NANA co to jest
Kto to jest NANA (ANNA COUPEAU)? Słownik powieści W matni. Prostytutka, aktorka teatru Variétés.

Biografia Nana (Anna Coupeau)

Kim był NANA (ANNA COUPEAU): tytułowa bohaterka powieści E. Zoli Nana córka bohaterów powieści W matni. Prostytutka, aktorka teatru Variétés, później wykwintna kurtyzana. Piękna dziewczyna z sex appealem, bez talentu, naiwna i cyniczna zarazem. Znak zepsucia moralnego za czasów II Cesarstwa. Utrzymanka barona; Steinera, kochanka aktora komika; Fontana, hrabiego; Muffata, starego markiza de Chouarda,; Ksawerego de Vandeuvres, dziennikarza; Fauchery´ego, oficera marynarki Foucarmonta, braci; Jerzego i Filipa Hugonów i tak dalej Wszystkich rujnuje, deprawuje, doprowadza do zguby albo śmierci. W najwyższym stopniu oddany, utrzymujący ją Muffat odchodzi, zastawszy u niej zgrzybiałego teścia. Nana wyjeżdża do Rosji, gdzie zdobywa wielki dorobek. Wraca chora na ospę. Umiera pod opieką rywalki - Róży Mignon, w otoczeniu paryskich kokot, w trakcie dyskusji o wojnie z Prusami

LITERATURA NIECHCIC BARBARA:
biografia M. Dąbrowskiej Noce i dnie żona; Bogumiła Niechcica, natura nie pogodzona z życiem i z tym, co posiada;histeryczka, czuje wokół siebie zagrożenie. W młodości dzielna patriotka, potem całą uwagę nana (anna coupeau).
LITERATURA NOWOWIEJSKI ADAM:
biografia Wołodyjowskiego H. Sienkiewicza młody szlachcic, który mając piętnaście lat ucieka z domu i zaciąga się na wojaczkę. Na oczach; Wołodyjowskiego wyrasta na znakomitego rycerza. Godzi się z ojcem po nana (anna coupeau).
LITERATURA NAPOLITANO AUGUST:
biografia powieści M. Bulatovicia Bohater na ośle młody włoski żołnierz, przyjaciel; Pietra Portulu. Był znany ze śpiewania nieprzyzwoitych piosenek. Został bestialsko pobity i zamordowany poprzez towarzyszy w nana (anna coupeau).

Czym jest Coupeau Anna Nana znaczenie w Słownik bohaterów N .

  • Dodano:
  • Autor: