NAPOLEON co to jest
Kto to jest NAPOLEON? Słownik Snowballa. Odbiera psom szczenięta i potajemnie wychowuje je na.

Biografia Napoleon

Kim był NAPOLEON: postać z powieści G. Orwella Folwark zwierzęcy rywal; Snowballa. Odbiera psom szczenięta i potajemnie wychowuje je na członków swej gwardii przybocznej. Na jego rozkaz gwardia wypędza Snowballa. Po objęciu władzy, Napoleon sukcesywnie ogranicza demokrację w folwarku. Nareszcie staje się samodzielnym przywódcą, coraz rzadziej kontaktującym się ze zwierzęcym "ludem". Wprowadza terror, aby okiełznać niezadowolenie zwierząt na skutek pogarszających się warunków życia i coraz cięższej pracy. W zakończeniu powieści on i inne świnie zaczynają chodzić na dwóch nogach i utrzymywać bliskie relacje z ludźmi. Powodzi się tylko świniom i psom

LITERATURA NARRATOR:
biografia S. Mrożka Moniza Clavier bezimienny turysta ze Wschodu przebywający w Wenecji;tu poznaje; Monizę Clavier, piękną aktorkę;spotkanie to odmienia jego życie, daje mu szansę poznania lepszego świata napoleon.
LITERATURA NANON:
biografia powieści H. de Balzaka Eugenia Grandet zwana również Ogromną Nanon;wykorzystywana Grandetów o potężnej budowie ciała, bardzo pracowita, niewolniczo posłuszna i ślepo przywiązana do rodziny. Dorobek napoleon.
LITERATURA NORTON, HAMILTON, KREIS:
biografia postacie z powieści J. Londona Martin Eden sól ziemi , inteligenci mieszkający w robotniczej dzielnicy San Francisco, znawcy nowoczesnych mechanizmów filozoficznych napoleon.

Czym jest Napoleon znaczenie w Słownik bohaterów N .

  • Dodano:
  • Autor: