NARCYZ co to jest
Kto to jest NARCYZ? Słownik Przemiany piękny syn nimfy Liriope i Kefososa;ślepiec Tejrezjasz.

Biografia Narcyz

Kim był NARCYZ: postać ze zbioru opowieści mitologicznych Owidiusza Przemiany piękny syn nimfy Liriope i Kefososa;ślepiec Tejrezjasz przepowiedział mu, iż będzie żył długo pod warunkiem, iż "siebie nie pozna". Zakochała się w nim nimfa Echo, którą odtrącił, on zakochał się we własnym odbitym w wodzie obliczu. Miłość do siebie samego odebrała mu zmysły i doprowadziła do śmierci. Jego ciało zamieniło się w kwiat z białymi płatkami i żółtym środkiem (narcyz)

LITERATURA NORTON, HAMILTON, KREIS:
biografia postacie z powieści J. Londona Martin Eden sól ziemi , inteligenci mieszkający w robotniczej dzielnicy San Francisco, znawcy nowoczesnych mechanizmów filozoficznych narcyz.
LITERATURA NOWAK HENRYK:
biografia Tyrmanda Niedobry tytułowy niedobry , trzydziestodwuletni mieszkaniec Anina, niegdyś prawa ręka; Filipa Merynosa, chuligan i rozrabiaka, po sprowokowanym poprzez Merynosa morderstwie inwalidy narcyz.
LITERATURA NIOBE:
biografia opowieści mitologicznych Owidiusza Przemiany córka Tantala, żona Amfiona, matka siedmiu synów i siedmiu córek, chełpiła się swym udanym macierzyństwem i nie chciała oddać hołdu bogini Latonie narcyz.

Czym jest Narcyz znaczenie w Słownik bohaterów N .

  • Dodano:
  • Autor: