NERON co to jest
Kto to jest NERON? Słownik vadis despotyczny król Rzymu, pisarz i śpiewak. Skazał na śmierć brata.

Biografia Neron

Kim był NERON: jedna z głównych postaci w powieści H. Sienkiewicza Quo vadis despotyczny król Rzymu, pisarz i śpiewak. Skazał na śmierć brata, matkę i żonę. Prześladowca chrześcijan, których oskarżył o podpalenie Rzymu, chociaż uczyniono to z jego rozkazu. By udobruchać lud rzymski po pożarze, zarządził igrzyska, na których miano zabijać chrześcijan. Swój ogród oświetlał płonącymi ciałami wyznawców Chrystusa. Swemu dziecku rozbił pucharem głowę, ponieważ zasnęło w okresie czytania jego wierszy. Kazał je później udusić, a zwłoki wrzucić do morza. Senat wydał na niego wyrok. Popełnił samobójstwo, podcinając sobie gardło

LITERATURA NARRATOR:
biografia opowiadania S. Czycza And porte-parole autora;wspomina; Anda w okresie jego ostatniej podróży na zjazd młodych literatów;drobiazgowo odtwarza zachowanie swego przyjaciela, jego pozy i czyny;w pewnym neron.
LITERATURA NANA:
biografia dramatu K. Čapka R. U. R. piastunka i wykorzystywana Heleny, której wypowiedzi urastają do rangi głosu ludu. Przemawia poprzez nią zdrowy rozsądek, lęk przed desakralizacją świata, strach przed neron.
LITERATURA NIECHCIC AGNIESZKA:
biografia M. Dąbrowskiej Noce i dnie córka; Bogumiła i; Barbary Niechciców;łączy sporo cech obojga rodziców - jest praktyczna i mężna, z drugiej strony uosabia marzenia matki;jej życie jest symbolem neron.

Czym jest Neron znaczenie w Słownik bohaterów N .

  • Dodano:
  • Autor: