NIOBE co to jest
Kto to jest NIOBE? Słownik Przemiany córka Tantala, żona Amfiona, matka siedmiu synów i siedmiu.

Biografia Niobe

Kim był NIOBE: postać ze zbioru opowieści mitologicznych Owidiusza Przemiany córka Tantala, żona Amfiona, matka siedmiu synów i siedmiu córek, chełpiła się swym udanym macierzyństwem i nie chciała oddać hołdu bogini Latonie, ponieważ miała ona tylko dwójkę dzieci. Apollo i Diana, których matką była Latona, pomścili ją, zabijając kolejno wszystkie dzieci Niobe. Jej mąż popełnił samobójstwo - wtedy skamieniała z żalu, rozpaczy i smutku

LITERATURA NABIELAK:
biografia dramatu S. Wyspiańskiego Noc listopadowa konspirator. Wspólnie z; Goszczyńskim oczekuje nadejścia innych podchorążych, aby uderzyć na pałac Konstantego. W pałacu zabija; Gendre´a. Ucieka z niobe.
LITERATURA NO JULIUS:
biografia Fleminga Lekarz No syn niemieckiego misjonarza metodysty i Chinki, urodził się w Pekinie. Zamiast obu rąk, które stracił wskutek porachunków mafii chińskiej w Ameryce, miał protezy w formie niobe.
LITERATURA NOWICKI:
biografia wielotomowego cyklu powieści podróżniczych A. Szklarskiego (Tomek w krainie kangurów, Przygody T. na Czarnym Lądzie, T. na wojennej ścieżce i inne) bosman, opiekun Tomka Wilmowskiego i jego niobe.

Czym jest Niobe znaczenie w Słownik bohaterów N .

  • Dodano:
  • Autor: