PETRONIUSZ co to jest
Kto to jest PETRONIUSZ? Słownik vadis arbiter elegancji - jak mawiano o nim, relatywista, hedonista.

Biografia Petroniusz

Kim był PETRONIUSZ: jeden z głównych bohaterów powieści H. Sienkiewicza Quo vadis "arbiter elegancji" - jak mawiano o nim, relatywista, hedonista (jego maksymą było: korzystać życia do woli i nie dbać o to, co będzie), cięty w uwagach, niezależny od nikogo. Cieszył się - jako jeden z nielicznych - łaskami; Nerona, lecz stracił je na skutek przychylności dla chrześcijan. Za pkt. honoru postawił sobie uwolnienie; Ligii, traktując to jako grę z cezarem. Wiedząc, iż Neron chce go zgładzić, postanowił podciąć sobie żyły, urządzając przy okazji pożegnalną ucztę. Cały swój dorobek zapisał nałożnicy, którą faktycznie kochał

LITERATURA PUCHATEK:
biografia Kubuś Puchatek PETRONIUSZ.
LITERATURA PAPKIN JÓZEF:
biografia postać z komedii A. Fredry Zemsta typ żołnierza samochwała. W gruncie rzeczy tchórzliwy fanfaron;wymyśla niestworzone historie. Pośredniczy w sporze pomiędzy; Rejentem a; Cześnikiem PETRONIUSZ.
LITERATURA PRZEWIERSKI:
biografia jedna z postaci powieści J. Kadena Bandrowskiego Generał Barcz margrabia, adiutant; Barcza, przyjaciel; Jadzi. Barcz wykorzystywał go, aby załatwić z żoną rozwód PETRONIUSZ.

Czym jest Petroniusz znaczenie w Słownik bohaterów P .

  • Dodano:
  • Autor: