BILLY PILGRIM co to jest
Kto to jest PILGRIM BILLY? Słownik chłopak powołany do wojska w stopniu szeregowca, został.

Biografia Pilgrim Billy

Kim był PILGRIM BILLY: bohater powieści K. Vonneguta Rzeźnia numer pięć jako młody chłopak powołany do wojska w stopniu szeregowca, został pomocnikiem kapelana;wspólnie z kolegami otrzymał się do okrążenia, skąd jednak powiodło mu się wyjść, przebijał się z dwoma zwiadowcami i Rolandem Weary do swoich;zostali zatrzymani poprzez Niemców, dostali się do obozu, po przybyciu do obozu zapalił się na nim płaszcz, dlatego trafił do izby chorych, w tym czasie rozdawano odzież, po którą nie miał siły pójść, wobec tego ubrał się w niebieską kotarę i srebrne buty Kopciuszka, stary zniszczony płaszcz służył mu za mufkę, uznano go wobec tego za obozowego błazna;następnie stu Amerykanów - w tym Billa - przewieziono pociągiem do Drezna, gdzie umieszczono ich w pustych pomieszczeniach rzeźni. Billy był świadkiem powieszenia Polaka za współżycie z Niemką;po bombardowaniu Drezna, w okresie którego jeńcy byli ukryci w rzeźni wraz z pilnującymi, wyszli na powierzchnię i nie zastali w rejonie nikogo, tylko masę gruzów;zmuszono ich do odgruzowania i szukania zabitych. Po zakończeniu wojny Billy powrócił do Ilium w Ameryce i był studentem w Szkole Optyki, ożenił się z córką właściciela szkoły, miał dwoje dzieci;jadąc na zjazd optyków był świadom, iż samolot ulegnie katastrofie, co naprawdę się stało;uratowali się tylko pilot i on;żona Waleria, jadąc do niego, zginęła w sytuacji samochodowym, Billy nigdy nie odzyskał pełni władz umysłowych;uważał, iż przebywał na innej planecie (Tralfamadoria);w chorej głowie wciąż przemieszczał się w okresie (wypadał z czasu), mieszały mu się wydarzenia wojenne i z owej planety;próbował w radiu i prasie opowiadać o tym, zwracając uwagę na to, iż była to planeta bez wojen;opiekująca się nim córka była coraz bardziej zmęczona;w skutku niczego nie osiągnął własnymi opowieściami o lepszym świecie tralfamadorskim

LITERATURA PUTNAM ABBIE:
biografia O´Neilla Pożądanie w cieniu wiązów młoda, trzydziestpięcioletnia żona Efraima Cabota. Wmawia mężowi, iż mogą mieć dzieci. Uzyskuje tym metodą obietnicę przekazania potomkowi całej farmy. By osiągnąć pilgrim billy.
LITERATURA PANTALONE (PANTALON):
biografia postać z komedii C. Goldoniego Sługa dwóch panów wenecka postać bufona włoskiej commedii dell´arte, chudy, stary, kochliwy ramol. Tu: tata pięknej; Klaryssy, którą chce wydać za; Fryderyka pilgrim billy.
LITERATURA PEDUTO ANTONIO:
biografia Bulatovicia Bohater na ośle włoski major w średnim wieku, piegowaty, z rudą brodą. Typ obserwatora, człowiek patrzący z dystansu na wydarzenia wokół niego. Pisał książkę, której bohaterem miał być pilgrim billy.

Czym jest Billy Pilgrim znaczenie w Słownik bohaterów P .

  • Dodano:
  • Autor: