RADZIDRUH co to jest
Kto to jest RADZIDRUH? Słownik Dobromyśla, poszukujący w królestwie ptaków greckiego władcy.

Biografia Radzidruh

Kim był RADZIDRUH: bohater komedii Arystofanesa Ptaki ateńczyk, przyjaciel; Dobromyśla, poszukujący w królestwie ptaków greckiego władcy, Tereusza. Gdy odnajduje go zamienionego jakoby w Dudka, namawia go wspólnie z Dobromyślem do założenia miasta szczęśliwego. Zebrane ptaki widząc jednak odwiecznego swego wroga - człowieka chcą go rozszarpać. Wówczas Radzidruh w pochwalnej mowie na cześć ptaków dowodzi, iż to one, a nie bogowie, władały niegdyś światem. Namawia ptaki, aby zbudowały napowietrzny gród - Chmurokukułkowo - oddzielający bogów od ludzi. Wtedy bogowie nie będą mogli zejść na ziemię bez ptasiego pozwolenia. Budowę rozpoczęto. Ludzie uznali władzę ptaków, zaś bogowie wysłali delegację z Olimpu w kwestii układu. Za sprawą Prometeusza, który nakazał upór w rokowaniach, ptaki dostały władzę od bogów. Radzidruh, pojąwszy włodarkę Zeusa - Bazyleę - za żonę, dzierży Zeusowe berło. Imię oryginalne Radzidruha: Peishetairos

LITERATURA RAMSAY PAN:
biografia Woolf Do latarni morskiej prof. filozofii, abstrakcjonista, poeta;tata ośmiorga dzieci. Dowcipny, ironiczny, sardoniczny. Jego osobowość przyciąga wielu ludzi;w dzieciach budzi lęk i nienawiść. Po radzidruh.
LITERATURA RASIŃSKI:
biografia postaci w powieści J. Kadena Bandrowskiego Generał Barcz redaktor, żołnierz, poeta, muzyk, wyznaczony poprzez; Barcza na kronikarza historycznego, propagandzistę, poświęcony poprzez Barcza na ołtarzu radzidruh.
LITERATURA RATCHED (WIELKA ODDZIAŁOWA):
biografia Keseya Lot nad kukułczym gniazdem oddziałowa w szpitalu psychiatrycznym. Despotyczna zwolenniczka szablonowych i radykalnych metod postępowania z pacjentami (od upokarzania poprzez elektrowstrząsy radzidruh.

Czym jest Radzidruh znaczenie w Słownik bohaterów R .

  • Dodano:
  • Autor: