BOGUSŁAW RADZIWIŁŁ co to jest
Kto to jest RADZIWIŁŁ BOGUSŁAW? Słownik ogromny rycerz, kosmopolita, rzecznik kwestie Radziwiłłów.

Biografia Radziwiłł Bogusław

Kim był RADZIWIŁŁ BOGUSŁAW: jeden z bohaterów Trylogii H. Sienkiewicza książę koniuszy, ogromny rycerz, kosmopolita, rzecznik kwestie Radziwiłłów. Po nieudanych zakusach na koronę dla Litwy, staje w okresie sejmu konwokacyjnego do wyborów na króla Polski. Śmiertelny wróg; Kmicica, którego dyskredytuje w oczach; Billewiczówny, aby móc zabiegać o jej rękę. Podwójnie udaje mu się ujść z życiem przed Kmicicem. Chorował na febrę

LITERATURA RÓŻA:
biografia powieści M. Kuncewiczowej Cudzoziemka piękna, aczkolwiek - jak mawiano - kobieta o zimnej urodzie , która w swoim życiu przeżyła sporo romansów, aby ostatecznie ofiarować się mrukliwemu; Adamowi, z radziwiłł bogusław.
LITERATURA ROSTOW MIKOŁAJ:
biografia Tołstoja Wojna i pokój starszy brat Nataszy. Pełen wdzięku i fantazji;wyróżniający się oficer. W trakcie odwrotu armii rosyjskiej ratuje; Marię Bołkońską z rąk poddanych, później zostaje jej mężem radziwiłł bogusław.
LITERATURA ROGNEDA:
biografia bohaterka dramatu J. Słowackiego Mindowe matka; Mindowy, ociemniała, wierna dawnym bogom, przeklina syna za przyjęcie chrztu radziwiłł bogusław.

Czym jest Bogusław Radziwiłł znaczenie w Słownik bohaterów R .

  • Dodano:
  • Autor: