JANUSZ RADZIWIŁŁ co to jest
Kto to jest RADZIWIŁŁ JANUSZ? Słownik ogromny hetman litewski, marzący o koronie królewskiej dla.

Biografia Radziwiłł Janusz

Kim był RADZIWIŁŁ JANUSZ: jeden z bohaterów Potopu H. Sienkiewicza wojewoda wileński, ogromny hetman litewski, marzący o koronie królewskiej dla siebie i dla Litwy. Sprzedał się Szwedom. Oplótł intrygą; Kmicica, przeciwstawiając go reszcie szlachty polskiej. Chciał zgładzić; Wołodyjowskiego,; Zagłobę i; Skrzetuskiego. Porwał do Kiejdan; Billewiczównę, aby szantażować Kmicica. Umarł przytłoczony zmartwieniami i świadomością, iż jego plany spełzły na niczym

LITERATURA RÓŻA:
biografia powieści M. Kuncewiczowej Cudzoziemka piękna, aczkolwiek - jak mawiano - kobieta o zimnej urodzie , która w swoim życiu przeżyła sporo romansów, aby ostatecznie ofiarować się mrukliwemu; Adamowi, z radziwiłł janusz.
LITERATURA ROVERE DELLA MOSCA, HRABIA:
biografia Stendhala Pustelnia Parmeńska wytrawny, niekiedy bezwzględny, a w pierwszej kolejności efektywny polityk: wieloletni konflikt z wrogim stronnictwem kończy się całkowitym zwycięstwem Moski. Wierny radziwiłł janusz.
LITERATURA ROMUALD:
biografia powieści Cz. Miłosza Dolina Issy pochodził z rodz. szlacheckiej. Popełnił mezalians z wiejską dziewczyną, czego nie mogła mu wybaczyć matka. Uczył; Tomasza myśliwstwa. Romansował z Heleną radziwiłł janusz.

Czym jest Janusz Radziwiłł znaczenie w Słownik bohaterów R .

  • Dodano:
  • Autor: