REBEKA co to jest
Kto to jest REBEKA? Słownik z Yorku, Żydówka perła Syjonu - jak mawiał o niej; Gurt. Zaopiekowała.

Biografia Rebeka

Kim był REBEKA: jedna z bohaterek powieści W. Scotta Ivanhoe córka; Izaaka z Yorku, Żydówka "perła Syjonu" - jak mawiał o niej; Gurt. Zaopiekowała się rannym; Ivanhoe po zakończeniu igrzysk rycerskich w Ashby i na zamku; Bawolego Łba, gdzie była więziona. Tam także odrzuca oświadczyny; Briana Bois Guilberta, poprzez którego później zostaje porwana i osadzona w twierdzy templariuszy. Na mocy wyroku ma zostać spalona poprzez zakon. Życie ratuje jej Ivanhoe. Opuszcza wspólnie z ojcem Anglię, udaje się do Grenady

LITERATURA RESTAUD ANASTAZJA DE:
biografia de Balzaka Tata Goriot córka; Jana Joachima Goriota, żona hrabiego, bezwiednie podporządkowana jego woli. Wbrew swoim uczuciom do ojca, decyduje się na zerwanie z nim kontaktów na skutek różnicy rebeka.
LITERATURA REMIGIUSZ Z VARAGINE:
biografia Eco Imię róży pięćdziesięcioletni klucznik klasztoru benedyktyńskiego, otyły i jowialny. Miał słabość do kobiet, które sprowadzał mu; Salwator. Niegdyś był uczniem heretyka Dulcyna, który powierzył rebeka.
LITERATURA RYCERZ:
biografia alegoryczno symbolicznego poematu prozą J. Słowackiego Anhelli uosobia głos rewolucji, gest;przybywa z zorzy południowej , by obudzić; Anhellego i jest zaprzeczeniem mroków północy , gdzie pogrążeni rebeka.

Czym jest Rebeka znaczenie w Słownik bohaterów R .

  • Dodano:
  • Autor: