REBEKA co to jest
Kto to jest REBEKA? Słownik z Yorku, Żydówka perła Syjonu - jak mawiał o niej; Gurt. Zaopiekowała.

Biografia Rebeka

Kim był REBEKA: jedna z bohaterek powieści W. Scotta Ivanhoe córka; Izaaka z Yorku, Żydówka "perła Syjonu" - jak mawiał o niej; Gurt. Zaopiekowała się rannym; Ivanhoe po zakończeniu igrzysk rycerskich w Ashby i na zamku; Bawolego Łba, gdzie była więziona. Tam także odrzuca oświadczyny; Briana Bois Guilberta, poprzez którego później zostaje porwana i osadzona w twierdzy templariuszy. Na mocy wyroku ma zostać spalona poprzez zakon. Życie ratuje jej Ivanhoe. Opuszcza wspólnie z ojcem Anglię, udaje się do Grenady

LITERATURA RYGA:
biografia bohater utworu J. Słowackiego Lambro powstaniec grecki, autor hymnu powstańczego;skazany na śmierć;wyrok wykonano na statku, który potem podpalił; Lambro rebeka.
LITERATURA ROZALKA:
biografia de Musseta Nie igra się z miłością siostra mleczna; Kamilli, uwodzona i zwodzona poprzez; Perdykana. Niespełniona obietnica małżeństwa i odebranie ukochanego Perdykana poprzez Kamillę prowadzi ją rebeka.
LITERATURA RYCERZ CZARNY:
biografia postać symboliczna z Wesela S. Wyspiańskiego sławny rycerz polski z XV wieku;pojawia się; Poecie jako wzór minionej chwały i mocy narodowej rebeka.

Czym jest Rebeka znaczenie w Słownik bohaterów R .

  • Dodano:
  • Autor: