LEON ROBINSON co to jest
Kto to jest ROBINSON LEON? Słownik Berdamu poznaje przypadkowo na wojnie w trakcie próby dostania.

Biografia Robinson Leon

Kim był ROBINSON LEON: postać z powieści L.F. Céline´a Podróż do kresu nocy Berdamu poznaje przypadkowo na wojnie w trakcie próby dostania się do niewoli niemieckiej (Leon nie chce zginąć). W kolonii francuskiej w Afryce Robinson defrauduje kapitał spółki, obarczając Aleksandra odpowiedzialnością za nadużycie. Obaj, aczkolwiek osobno, szukają schronienia w Ameryce. Ich losy nieustannie się przeplatają. Postać Leona Robinsona (trzeba zwrócić uwagę na wymowę nazwiska, aluzja do Robinsona Cruzoe) jest metaforą losu ludzkiego w powieści (por. przygodni znajomi). Jego życie wypełniają, przeważnie nieudane, wysiłki zdobywania pieniędzy, zabezpieczenia biologicznego bytu. Wywołują one ostatecznie zużycie sił, osłabienie woli życia. W zakończeniu utworu Madelon zabija Robinsona. Narzeczona Leona strzela z rewolweru do kogoś, kto egzystencję przyjmuje już kompletnie biernie: zabija właściwie już martwego

LITERATURA RESPEKT, HRABIA:
biografia bohater dramatu J. Słowackiego Fantazy tata; Diany, który układa się z; Fantazym Dafnickim, iż ten, po zapłacie półmilionowego długu, zostanie jego zięciem robinson leon.
LITERATURA ROGULSKA:
biografia bohaterka powieści T. Brezy Urząd właścicielka pensjonatu Wanda , gdzie zatrzymał się narrator, emigrantka, lek. stom., nieufnie odnosiła się do Polaków przybywających z państwie robinson leon.
LITERATURA ROBAK:
biografia Soplica Jacek robinson leon.

Czym jest Leon Robinson znaczenie w Słownik bohaterów R .

  • Dodano:
  • Autor: