STEFCIA RUDECKA co to jest
Kto to jest RUDECKA STEFCIA? Słownik niezamożna szlachcianka, nauczycielka muzyki i francuskiego w.

Biografia Rudecka Stefcia

Kim był RUDECKA STEFCIA: tytułowa bohaterka powieści H. Mniszkówny Trędowata niezamożna szlachcianka, nauczycielka muzyki i francuskiego w arystokratycznym domu Michorowskich;jej odwzajemnione uczucie do ordynata; Waldemara Michorowskiego spotyka się z intrygami i szykanami sfer wyższych, dla których pozostanie na zawsze "trędowatą";delikatny organizm Stefci nie wytrzymuje ciągłego napięcia, dziewczyna umiera na zapalenie opon mózgowych w dniu planowanego ślubu

LITERATURA RACHEL:
biografia jedna z bohaterek dramatu S. Wyspiańskiego Wesele Żydówka, córka karczmarza z Bronowic, usposobiona poetycko;to ona namówiła państwa młodych do zaproszenia na wesele; Chochoła RUDECKA STEFCIA.
LITERATURA RUTKA:
biografia Auderskiej Ptasi gościniec jechał z Syberii do Sielc, by zaciągnąć się do Ludowego Wojska Polskiego. Marzyła mu się wolna, sprawiedliwa Polska. Już w okresie transportu do Sielc miał chore stopy RUDECKA STEFCIA.
LITERATURA REWILAK KAZIMIERZ pseudonim "CICHY":
biografia Dzieje jednego pocisku członek partii lewicowej, usunięty z niej za zabicie w knajpie robotników, którzy się z niego naigrawali. Lubił napadać na sklepy, strzelać do ludzi. Zabrał bombę ze sklepu RUDECKA STEFCIA.

Czym jest Stefcia Rudecka znaczenie w Słownik bohaterów R .

  • Dodano:
  • Autor: