RUTKA co to jest
Kto to jest RUTKA? Słownik jechał z Syberii do Sielc, by zaciągnąć się do Ludowego Wojska Polskiego.

Biografia Rutka

Kim był RUTKA: jedna z postaci powieści H. Auderskiej Ptasi gościniec jechał z Syberii do Sielc, by zaciągnąć się do Ludowego Wojska Polskiego. Marzyła mu się wolna, sprawiedliwa Polska. Już w okresie transportu do Sielc miał chore stopy. Przeszedł szlak bojowy poprzez Smoleńsk i Lenino. Tam dostał stopień podporucznika. Stracił obie nogi na skutek gangreny. Umarł w szpitalu

LITERATURA ROVERE DELLA MOSCA, HRABIA:
biografia Stendhala Pustelnia Parmeńska wytrawny, niekiedy bezwzględny, a w pierwszej kolejności efektywny polityk: wieloletni konflikt z wrogim stronnictwem kończy się całkowitym zwycięstwem Moski. Wierny rutka.
LITERATURA RYCERZ:
biografia alegoryczno symbolicznego poematu prozą J. Słowackiego Anhelli uosobia głos rewolucji, gest;przybywa z zorzy południowej , by obudzić; Anhellego i jest zaprzeczeniem mroków północy , gdzie pogrążeni rutka.
LITERATURA RUDECKA STEFCIA:
biografia powieści H. Mniszkówny Trędowata niezamożna szlachcianka, nauczycielka muzyki i francuskiego w arystokratycznym domu Michorowskich;jej odwzajemnione uczucie do ordynata; Waldemara Michorowskiego rutka.

Czym jest Rutka znaczenie w Słownik bohaterów R .

  • Dodano:
  • Autor: