RYCHEZA co to jest
Kto to jest RYCHEZA? Słownik spowinowacona z rodziną cesarza; Ottona, kobieta mądra i wykształcona.

Biografia Rycheza

Kim był RYCHEZA: jedna z postaci powieści T. Parnickiego Srebrne orły spowinowacona z rodziną cesarza; Ottona, kobieta mądra i wykształcona (umiała grać na cytrze i harfie, biegle mówiła po łacinie). Przepojona rzymską kulturą, za wszelaką cenę chciała zostać cesarzową. Dlatego była niechętna Henrykowi, następcy Ottona, a zabiegała o poślubienie syna; Bolesława Chrobrego, aby wydać na świat potomka, godnego następcę cesarza. Wstydziła się swego niemieckiego pochodzenia

LITERATURA ROZBICKA KRYSIA:
biografia drugoplanowa bohaterka powieści J. Andrzejewskiego Popiół i diament dziewczyna, gdzie zakochał się; Maciek Chełmicki. Zdeklasowana hrabianka (znaczne nazwisko), pracująca w hotelowym barze rycheza.
LITERATURA RYCERZ CZARNY:
biografia postać symboliczna z Wesela S. Wyspiańskiego sławny rycerz polski z XV wieku;pojawia się; Poecie jako wzór minionej chwały i mocy narodowej rycheza.
LITERATURA ROYSKI JÓZIO:
biografia bohater powieści J. Iwaszkiewicza Sława i chwała syn; Eweliny, brat; Walerka, zakochany w; Elżbiecie Szyller;zaciągnął się do polskiego wojska, zginął w bitwie pod Kaniowem w 1918 roku rycheza.

Czym jest Rycheza znaczenie w Słownik bohaterów R .

  • Dodano:
  • Autor: