JÓZEF SEDLEY co to jest
Kto to jest SEDLEY JÓZEF? Słownik próżności brat; Amelii Sedley, pracownik służby cywilnej Kompanii.

Biografia SEDLEY JÓZEF

Kim był SEDLEY JÓZEF: jeden z bohaterów powieści W.M. Thackeraya Targowisko próżności brat; Amelii Sedley, pracownik służby cywilnej Kompanii Indii Wschodnich (poborca w Boggley Wollah), chorujący na wątrobę, o pokaźnej tuszy, próżny, nieśmiały, meloman. Zakochuje się w uwodzącej go; Sharp. Wyjeżdża na wojnę do Belgii. Widząc nadciągającą klęskę ucieka z Brukselii. Odpływa do Indii, aby po kilku latach wrócić do Anglii. Wiódł niewiele ciekawe życie, podupadł na zdrowiu. Umarł w Akwizgranie, przedtem topiąc dorobek w bezwartościowych akcjach

LITERATURA SANDERUS:
biografia jedna z postaci powieści H. Sienkiewicza Krzyżacy przekupień odpustów, frant i łgarz, który niejeden raz wychodził cało z opresji sedley józef co to jest.
LITERATURA SUWARIN:
biografia Zoli Germinal z pochodzenia Rosjanin, anarchista, szlachcic z tulskiej guberni, były student medycyny w Petersburgu. Ucieka z państwie po niecelnym zamachu na cara, nękany wspomnieniem egzekucji sedley józef definicja.
LITERATURA STEINER (BARON):
biografia Zoli Nana kochanek Róży Mignon. Żyd niemiecki z Frankfurtu, aferzysta, rujnujący się na ciągle nowe miłostki z damami z półświatka. Kupił; Nanie wieś Mignotte. Po ucieczce Nany utrzymuje Simonę, aż sedley józef co znaczy.

Czym jest Józef Sedley znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: