SHYLOCK co to jest
Kto to jest SHYLOCK? Słownik najtragiczniejsza z postaci sztuki. Jest niewątpliwie winien jako.

Biografia SHYLOCK

Kim był SHYLOCK: postać dramatu W. Szekspira Kupiec Wenecki najtragiczniejsza z postaci sztuki. Jest niewątpliwie winien jako skąpy, chciwy, bezwzględny lichwiarz;lecz jego ludzkie racje, wyłożone w słynnym monologu ("Czyż Żyd nie ma oczu?"), są równie przekonywające. Shylock krzywdzi, nie chcąc po upływie terminu przyjąć wielokrotności pożyczonej sumy;jego domaganie się ciała dłużnika ma jednak socjalne uzasadnienie - jest odwetem na wrogiej społeczności, która, pomiędzy innymi, zabiera mu córkę (Jessica ucieka z ojcowskiego domu, przedtem okradając ojca - czyni tak kobieta, która w imię miłości do Lorenza staje się chrześcijanką). Shylock jest okrutny i spotyka go zasłużona kara: z oskarżyciela przeobraża się w oskarżonego,; Porcja udowadnia mu, iż domagając się ciała; Antonia, godził na życie obywatela Wenecji. ;lecz wyrok odbiera mu chyba więcej niż życie: odbiera tożsamość. Niby łagodny Antonio nie przejmuje jego majątku, ale żąda w zamian, aby Shylock nawrócił się na chrześcijaństwo

LITERATURA STASIEK:
biografia Struga Dzieje jednego pocisku syn; Cywikowej, jedyny z czworga rodzeństwa, który został przy życiu, rewolucjonista. Przechowywał bombę, dzięki której miał dokonać zamachu. W okresie akcji złapany shylock co to jest.
LITERATURA SYME GABRIEL:
biografia K. Chestertona Człowiek, który był Czwartkiem pisarz, który został detektywem udającym poetę, zwolennik ładu. Wprowadzony poprzez; Gregory´ego na spotkanie wyborcze anarchistów, wykazał się brawurą shylock definicja.
LITERATURA SACHEM:
biografia opowiadania H. Sienkiewicza Sachem wódz Czarnych Wężów, ostatni potomek królów tego plemienia, przygarnięty poprzez trupę cyrkową;został akrobatą, występował w mieście Antylopa, które powstało na shylock co znaczy.

Czym jest Shylock znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: