SILVER JOHN DŁUGI/PATELNIA co to jest
Kto to jest SILVER JOHN (DŁUGI/PATELNIA)? Słownik Hispanioli , marynarz bez nogi, przyjaciel.

Biografia SILVER JOHN (DŁUGI/PATELNIA)

Kim był SILVER JOHN (DŁUGI/PATELNIA): bohater powieści R.L. Stevensona Wyspa skarbów kucharz na "Hispanioli", marynarz bez nogi, przyjaciel; Hawkinsa, był swego czasu korsarzem na statku kapitana; Flinta, miał papugę, którą nazywał Kapitan Flint. Okazał się zdrajcą i hersztem części załogi "Hispanioli", ponieważ chciał zagarnąć dla siebie skarb Flinta. Kiedy "Hispaniola" przybiła do Wyspy Skarbów, ogłosił się kapitanem i tym samym wypowiedział wojnę; Liverseyowi,; Trelawneyowi i; Smolletowi. Miał na sumieniu kilku członków załogi, którzy pozostali lojalni wobec kapitana Smolleta. Dwa razy uratował życie Jimowi. Gdy dotarł ze współtowarzyszami na miejsce, gdzie powinien być skarb, srodze się zawiódł. Ratując swoją skórę przyłączył się ponownie do doktora i dziedzica. W drodze powrotnej do Bristolu uciekł ze statku, zabierając 300 albo 400 gwinei, później słuch o nim zaginął

LITERATURA SALIS LUCJAN:
biografia Uniłowskiego Wspólny pokój młody, początkujący prozaik, chorujący na gruźlicę;po powrocie z Zakopanego, gdzie się leczył, zamieszkał w Warszawie w mieszkaniu; Zygmunta Stukonisa wraz z; Mokuckim silver john (długi/patelnia) co to jest.
LITERATURA ŚWISTAK:
biografia bohater komedii F. Zabłockiego Fircyk w zalotach sługa; Fircyka, wyniosły miejski fagas, obdarzony dowcipem i sprytem silver john (długi/patelnia) definicja.
LITERATURA SAKOWICZ JAN:
biografia Sienkiewicza Potop powiernik księcia; Bogusława Radziwiłła, starosta oszmiański. Podsuwał księciu pomysły, jak ma posiąść; Billewiczównę (proponował napój odurzający, fikcyjny ślub). Człowiek silver john (długi/patelnia) co znaczy.

Czym jest SILVER JOHN (DŁUGI/PATELNIA) znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: