KANONIKA SŁUGA co to jest
Kto to jest SŁUGA KANONIKA? Słownik wędruje do Canterbury i opowiada o swoim życiu przy boku.

Biografia Sługa Kanonika

Kim był SŁUGA KANONIKA: jeden z bohaterów Opowieści kanterberyjskich G. Chaucera wędruje do Canterbury i opowiada o swoim życiu przy boku pewnego kanonika, z którym parał się alchemią, pouczając słuchaczy, iż bzdurą jest przemienianie czegoś bezwartościowego w złoto, a zajmowanie się alchemią prowadzi jedynie do straty wszystkiego, co się ma. Opowiadał także o kanoniku fałszerzu, który sprzedał pewnemu księdzu patent na towar szlachetnych kruszców za czterdzieści funtów. Oczywiście patent okazał się fałszerstwem

LITERATURA SONNENBRUCH RUTH:
biografia Kruczkowskiego Niemcy córka profesora; Sonnenbrucha, artystka, podróżuje z koncertami po okupowanej Europie, chce żyć intensywnie, mocno i na własny rachunek;aresztowana za pomoc okazaną; Joachimowi SŁUGA KANONIKA.
LITERATURA SPADE SAMUEL:
biografia Hammeta Sokół maltański ok. trzydziestoletni prywatny detektyw, współwłaściciel agencji detektywistycznej, cyniczny i bezwzględny, wynajęty poprzez; Brigid O´Shaughnessy przejrzał jej grę, odnalazł SŁUGA KANONIKA.
LITERATURA SWAN KAROL:
biografia cyklu powieściowego M. Prousta W poszukiwaniu straconego czasu tytułowy bohater pierwszego tomu (W stronę Swana);Swan to znawca sztuki, zarazem światowiec, ceniony w salonach paryskiej arystokracji SŁUGA KANONIKA.

Czym jest Kanonika Sługa znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: