KAZIMIERZ SPYCHAŁA co to jest
Kto to jest SPYCHAŁA KAZIMIERZ? Słownik robotnika kolejowego, ubogi korepetytor; Józia Royskiego.

Biografia Spychała Kazimierz

Kim był SPYCHAŁA KAZIMIERZ: bohater powieści J. Iwaszkiewicza Sława i chwała syn robotnika kolejowego, ubogi korepetytor; Józia Royskiego, zakochany w; Oli Gołąbkowej, którą porzucił dla; Marii Bilińskiej, miał z nią długi romans, nigdy jednak się z nią nie ożenił;rotmistrz konnej artylerii, działacz POW, po odzyskaniu niepodległości urzędnik w MSZ;radca ambasady we Francji, w trakcie okupacji działał w konspiracji, związał się ponownie z Olą Gołąbkową, brał udział w stworzeniu, po jego upadku znalazł się w obozie. Wyjechał do Anglii

LITERATURA STARY:
biografia dramatu E. Ionesco Krzesła leciwy portier samotnego domu na wyspie. Wspólnie z żoną,; Starą, jest kompletnie zajęty rozpamiętywaniem przeszłości. Mimo licznych cierpień i niepowodzeń życiowych udaje spychała kazimierz.
LITERATURA SAKOWICZ JAN:
biografia Sienkiewicza Potop powiernik księcia; Bogusława Radziwiłła, starosta oszmiański. Podsuwał księciu pomysły, jak ma posiąść; Billewiczównę (proponował napój odurzający, fikcyjny ślub). Człowiek spychała kazimierz.
LITERATURA SŁOWIK BARTEK:
biografia H. Sienkiewicza Bartek zwycięzca niezbyt rozgarnięty chłop, uczestnik wojny prusko francuskiej, z której wrócił jako bohater. Oczekiwał, iż będzie teraz poprzez Niemców szanowany;gdy niemiecki spychała kazimierz.

Czym jest Kazimierz Spychała znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: