CZART STWÓR co to jest
Kto to jest STWÓR (CZART)? Słownik stworzona poprzez; Frankensteina, składająca się z części.

Biografia Stwór (Czart)

Kim był STWÓR (CZART): postać z powieści M. Wollstonecraft Shelley Frankenstein stworzona poprzez; Frankensteina, składająca się z części różnych ludzi, monstrualnych rozmiarów, o obrzydliwej twarzy, odstraszająca wszystkich, co staje się dla niej tragedią, wrażliwa, pełna dobrych uczuć, sama przysposabia się do życia wśród ludzi, chłonna wiedzy, pragnie mieć kogoś bliskiego. Cierpiąc okrutnie, mści się na swym stwórcy, zabijając mu brata, przyjaciela, żonę. Po śmierci swego pana postanawia spalić się na stosie, aby pamięć o nim zaginęła

LITERATURA ŚLIMAK JÓZEF:
biografia powieści B. Prusa Placówka reprezentant pierwszego pokolenia pouwłaszczeniowego o mentalności ukształtowanej poprzez czasy pańszczyźniane;ciemny, bierny, niechętny nowościom. Mimo braku świadomości stwór (czart).
LITERATURA SKRZYNIEWICZ EWA:
biografia bohaterka powieści T. Konwickiego Rojsty nieodwzajemniona miłość; Stanisława, wychodzi za mąż za; Aktora stwór (czart).
LITERATURA SYFON:
biografia Gombrowicza Ferdydurke reprezentant sprośnej i wyzwolonej młodzieży ( Chłopaków ), pojedynkujący się na miny z; Miętusem;we dworze; Hurleckich dąży do zbratania z parobkiem, aby w ten sposób stwór (czart).

Czym jest Czart Stwór znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: