SZACHZAMAN co to jest
Kto to jest SZACHZAMAN? Słownik młodszy brat; Szachrijara, król perskiej Samarkandy. Na prośbę.

Biografia SZACHZAMAN

Kim był SZACHZAMAN: bohater opowieści ramowej Księgi tysiąca i jednej nocy młodszy brat; Szachrijara, król perskiej Samarkandy. Na prośbę brata wyruszył, by go odwiedzić. Okazało się jednak, iż zapomniał perły, którą chciał mu ofiarować i zawrócił. W domu zastał żonę w ramionach czarnego niewolnika;natychmiast zabił wiarołomną. W trakcie pobytu u brata stwierdził, iż bratowa również zdradzała męża. Gdy powiadomił o tym Szachrijara, wyruszyli w świat, by przekonać się, czy tylko ich żony były wiarołomne. Po przygodzie z dziewczyną uwięzioną poprzez dżina powrócili do domu

LITERATURA ŚLAZ:
biografia Słowackiego Lilla Weneda sługa; św. Gwalberta, którego opuszcza, podpalając jego celę. Podając się za rycerza z dworu; Lecha, przybywa na jego zamek;gdy fałsz miał być odkryty, ucieka do Wenedów szachzaman co to jest.
LITERATURA SCROOGE EBENEZER:
biografia Kolędy prozą, a więc opowieści wigilijnej o duchu K. Dickensa bogaty właściciel spółki handlowej w Londynie, bezwzględny w biznesach, chciwy i skąpy (nawet w Wigilię Bożego Narodzenia odmawia szachzaman definicja.
LITERATURA ŚWISTAK:
biografia bohater komedii F. Zabłockiego Fircyk w zalotach sługa; Fircyka, wyniosły miejski fagas, obdarzony dowcipem i sprytem szachzaman co znaczy.

Czym jest Szachzaman znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: