JERZY SZAMOTA co to jest
Kto to jest SZAMOTA JERZY? Słownik Szamoty publicysta, wielbiciel najpiękniejszej kobiety w mieście.

Biografia SZAMOTA JERZY

Kim był SZAMOTA JERZY: jedna z głównych postaci noweli S. Grabińskiego Kochanka Szamoty publicysta, wielbiciel najpiękniejszej kobiety w mieście; Jadwigi Kalergis, która pewnego razu zaprosiła go do siebie. Ich związek trwał niecały rok. Na skutek miłości do Jadwigi coraz bardziej starzał się, siwiał, tracił siły witalne. W trakcie ostatniego spotkania odkrył tajemnicę. Okazało się, iż od roku kochał się z kimś, kto od dwóch lat nie żył

LITERATURA SEWERYN:
biografia Blizińskiego Pan Damazy siostrzeniec; Żegociny i jej ulubieniec, brat; Antoniego;leń, wałkoń i egoista, który na początku rozkochał w sobie; Mańkę, a następnie, dla zdobycia majątku, za namową ciotki szamota jerzy co to jest.
LITERATURA SKRZETUSKI JAN:
biografia postaci w Trylogii H. Sienkiewicza namiestnik chorągwi pancernej, regularnie pełnił rolę posła, wożąc istotne listy, np. na Krym, do Siczy. Rycerz bez skazy, honorowy, godny zaufania, cieszący się szamota jerzy definicja.
LITERATURA SUŁKOWSKI ALEKSANDER:
biografia bohater powieści J.I. Kraszewskiego Brühl ulubieniec króla Augusta III, pierwszy minister w jego rządzie, hrabia, potem książę Rzeszy Niemieckiej;odsunięty od króla za sprawą intryg; Brühla szamota jerzy co znaczy.

Czym jest Jerzy Szamota znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: