TEODOR co to jest
Kto to jest TEODOR? Słownik nieznanego ojca, jest sekretarzem na dworze hrabiny; Diany de Belfor.

Biografia Teodor

Kim był TEODOR: bohater komedii L. de Vegi Pies ogrodnika syn chłopki i nieznanego ojca, jest sekretarzem na dworze hrabiny; Diany de Belfor. Zakochuje się w pięknej dwórce; Marceli, co wywołuje zazdrość Diany o tego pięknego i mądrego młodzieńca. Rozpoczyna się kontredans: chłodny Teodor rozpala Dianę, rozkochany Teodor ochładza jej emocje i powraca myśl o jego niskim pochodzeniu, lecz kiedy ten chce wrócić do Marceli, wszystko rozpoczyna się od początku. Zakochany młodzieniec uświadamia sobie, iż hrabina postępuje, jak przysłowiowy pies ogrodnika. Udręczony postanawia wyjechać. Zjawia się niespodziewanie hrabia Lodovico, który wyznaje, że Teodor jest jego dawno zaginionym synem i jedynym spadkobiercą, co odmienia uczucia Diany. Nie ma już dla niej przeszkód do zawarcia małżeństwa. Teodor tłumaczy ukochanej, iż jego nagła odmiana losu jest rezultatem sprokurowanego poprzez; Tristana oszustwa, co hrabinie nie przeszkadza, byle tylko dla świata Teodor był hrabią

LITERATURA TATUŚ → MUMINKA:
biografia postać z powieści T. Jansson (W Dolinie Muminków i in.) ;autor pamiętników, gdzie opisuje własną młodość (Pamiętniki Tatusia Muminka teodor.
LITERATURA TUPMAN TRACY:
biografia postać z powieści K. Dickensa Klub Pickwicka kolega klubowy; Pickwicka. Kochliwy grubas. Po rozwiązaniu klubu nadal jest obiektem uwielbienia dam, lecz żadnej się nie oświadczył teodor.
LITERATURA TÖRLESS:
biografia powieści R. Musila Niepokoje wychowanka Törlessa uczeń prestiżowej szkoły dla chłopców (konwikt w W.). Bardzo dotkliwie przeżywa dojrzewanie we wszystkich sferach życia. Dociekliwa i wrażliwa natura teodor.

Czym jest Teodor znaczenie w Słownik bohaterów T .

  • Dodano:
  • Autor: