PAWEŁ WOYNOWICZ co to jest
Kto to jest WOYNOWICZ PAWEŁ? Słownik zawieje. zakochany w bratowej; Katarzynie, której później.

Biografia Woynowicz Paweł

Kim był WOYNOWICZ PAWEŁ: jedna z postaci powieści W. Odojewskiego Zasypie wszystko, zawieje. zakochany w bratowej; Katarzynie, której później będzie szukał poprzez cały moment wojny, zazdrosny o nią na skutek kuzyna. Uniknął wywózki na Sybir. Pojechał do Moskwy po zwłoki brata zamordowanego w Katyniu, lecz ich nie przywiózł. W okresie wojny działa na początku na swoją rękę, zabijając donosiciela i szpiega, a po napadzie na pałac; Czerestwieńskich przyłącza się do oddziału; Laudańskiego, walczy z własowcami, podpala dom głównego w rejonie banderowca, mszcząc się w ten sposób za śmierć matki. Pod koniec okupacji hitlerowskiej na Ukrainie wraca tam, gdzie miał dom, wykopuje zwłoki matki, aby ją pochować w odpowiednim miejscu. Przed wojną dla okolicznych chłopów chciał być kimś w rodzaju pozytywisty, dźwigając ich z ciemnoty i zacofania

LITERATURA WEENA:
biografia powieści G. Wellsa Wehikuł czasu kobieta z ludzi Elojów, od utonięcia w rzece uratował ją; Podróżnik;z wdzięczności pozostała mu wierna i spędzała z nim cały czas jego pobytu u Elojów, aż do swej woynowicz paweł.
LITERATURA WOJNICKI IWAN PIETROWICZ (WUJASZEK WANIA):
biografia dramatu A. Czechowa Wujaszek Wania krewny; Soni, zgorzkniały, melancholik o dekadenckich skłonnościach, szukający pomocy w alkoholu. Innym zazdrości zadowolenia z siebie, powodzenia u kobiet. Kochał woynowicz paweł.
LITERATURA WICHERKOWSKI:
biografia komedii M. Bałuckiego Dom otwarty zazdrosny mąż; Pulcherii, który w każdym mężczyźnie widzi potencjalnego podrywacza swojej żony i nazywa zbrodniarzem. W imię obrony honoru żony zniechęca ją do życia woynowicz paweł.

Czym jest Paweł Woynowicz znaczenie w Słownik bohaterów W .

  • Dodano:
  • Autor: