ZAGARTOWSKI co to jest
Kto to jest ZAGARTOWSKI? Słownik właściciel Szyszkowic i kilku innych wsi, człowiek energiczny i.

Biografia Zagartowski

Kim był ZAGARTOWSKI: bohater powieści J. Korzeniowskiego Kollokacja prezes, właściciel Szyszkowic i kilku innych wsi, człowiek energiczny i przedsiębiorczy;dzięki intryg rozbudował własną posiadłość o kollokacyjną wieś Czaplińce, z wyjątkiem części należącej do Starzyńskich. Wdowiec od kilkunastu lat, wychowywał córkę; Kamilę, którą chciał bogato wydać za mąż. Otrzymał apopleksji na informacja o załamaniu się tych planów i zniweczeniu szansy na rozbudowanie majątku

LITERATURA ZˇBEK:
biografia jedna z postaci w opowiadaniu M. Nowakowskiego Tapeta kochanek; Meli, który miał zabić jej męża, lecz nie zyskał się na to. Zamieszkał ostatecznie ze swą kochanką i jej mężem pod jednym dachem ZAGARTOWSKI.
LITERATURA ZAGOZDA:
biografia bohater utworu S. Żeromskiego Róża doświadczony więzień, towarzysz; Jana Czarowica;szlachcic socjalista, organizował rewolucję ZAGARTOWSKI.
LITERATURA ZAPAŁA WOJCIECH:
biografia bohater opowiadania M. Konopnickiej Wojciech Zapała stary Mazur, chłop napoleończyk;aby pokazać swemu wychowankowi ukochanego cesarza, wyciosał jego posąg z drewna ZAGARTOWSKI.

Czym jest Zagartowski znaczenie w Słownik bohaterów Z .

  • Dodano:
  • Autor: