ZAGARTOWSKI co to jest
Kto to jest ZAGARTOWSKI? Słownik właściciel Szyszkowic i kilku innych wsi, człowiek energiczny i.

Biografia Zagartowski

Kim był ZAGARTOWSKI: bohater powieści J. Korzeniowskiego Kollokacja prezes, właściciel Szyszkowic i kilku innych wsi, człowiek energiczny i przedsiębiorczy;dzięki intryg rozbudował własną posiadłość o kollokacyjną wieś Czaplińce, z wyjątkiem części należącej do Starzyńskich. Wdowiec od kilkunastu lat, wychowywał córkę; Kamilę, którą chciał bogato wydać za mąż. Otrzymał apopleksji na informacja o załamaniu się tych planów i zniweczeniu szansy na rozbudowanie majątku

LITERATURA ZAWIŚLAK JERZY:
biografia jedna z postaci opowiadania B. Czeszki Tren kapral podchorąży, mający kompleks lorda Jima. Ginie od kuli, która trafia go w czoło zagartowski.
LITERATURA ZYGMUNT:
biografia powieści Z. Romanowiczowej Łagodne oko błękitu nauczyciel przyrody, pasjonował się owadami (miał pokaźną kolekcję), wróżono mu karierę naukową, stopnie uniwersyteckie. Zakochał się i ożenił ze swą zagartowski.
LITERATURA ŻELSKI WŁADYSŁAW:
biografia komedii M. Bałuckiego Dom otwarty urzędnik bankowy, poczciwy, lubi grywać w szachy z; Telesforem. Jego dom staje się przedmiotem niewybrednych plotek po wieczorze tanecznym, zorganizowanym poprzez zagartowski.

Czym jest Zagartowski znaczenie w Słownik bohaterów Z .

  • Dodano:
  • Autor: