SERENUS ZEITBLOM co to jest
Kto to jest ZEITBLOM SERENUS? Słownik humanista, w pewnym sensie także artysta (zdolność gry na.

Biografia Zeitblom Serenus

Kim był ZEITBLOM SERENUS: postać z powieści T. Manna Lekarz Faustus filolog klasyczny, humanista, w pewnym sensie także artysta (zdolność gry na skrzypcach, próby literackie). Narrator powieści napisanej w formie biografii Leverkühna. Zeitblom pracuje nad nią w okresie wojny, traktując ją jako sposobność ucieczki od realiów hitleryzmu. Jego antynazizmowi (zrezygnował z przyczyn politycznych ze stanowiska profesora gimnazjum) brakuje jednak socjalnej skuteczności: postać ta uosabia bezsilność humanistów niemieckich wobec zbrodniczych szaleństw Trzeciej Rzeszy. Ten, któremu obcy jest demonizm i irracjonalizm, próbuje zrozumieć ich rolę w życiu Leverkühna, swojego przyjaciela

LITERATURA ZAPAŁA WOJCIECH:
biografia bohater opowiadania M. Konopnickiej Wojciech Zapała stary Mazur, chłop napoleończyk;aby pokazać swemu wychowankowi ukochanego cesarza, wyciosał jego posąg z drewna ZEITBLOM SERENUS.
LITERATURA ZAŁOGOWSKI ERNEST:
biografia powieści A. Sygietyńskiego Wysadzony z siodła szlachcic, powstaniec z 1863 roku, po powrocie z zesłania i utracie majątku, nie mogąc się dostosować do zmienionych warunków, spada coraz niżej w ZEITBLOM SERENUS.
LITERATURA ŻWIRSKI MIKOŁAJ:
biografia powieści W. Łozińskiego Zaklęty dwór samowolny i nieokrzesany starościc, który po rzekomej śmierci za granicą przeobraża się w patriotę i ofiarnego emisariusza, przygotowującego spisek w obwodzie ZEITBLOM SERENUS.

Czym jest Serenus Zeitblom znaczenie w Słownik bohaterów Z .

  • Dodano:
  • Autor: