SZMARAGD ARAB ZUMURRUD co to jest
Kto to jest ZUMURRUD (arab. szmaragd)? Słownik nocy piękna niewolnica, której właściciel przyrzekł.

Biografia Zumurrud (Arab. Szmaragd)

Kim był ZUMURRUD (ARAB. SZMARAGD): bohaterka opowieści zawartej w Księdze tysiąca i jednej nocy piękna niewolnica, której właściciel przyrzekł, iż może wybrać sobie kupca. Wybrała; Ali Szara, nie wiedząc o tym, iż był zrujnowany. Gdy się o tym dowiedziała, wręczyła mu niepostrzeżenie swoje kapitał. Również za własne kapitał urządziła dom, a utrzymywali się z wyszywania pięknych tkanin. Została porwana poprzez kupca, rozgniewanego tym, iż nie mógł jej kupić. Następnie otrzymała się w ręce rozbójnika, któremu zdołała umknąć. Dotarła do pewnego miasta w męskim przebraniu, a jego mieszkańcy uczynili ją królem (nie wiedząc o tym, iż jest kobietą). Tu odnalazł ją Ali Szar, z którym powróciła do domu

LITERATURA ZOSIA:
biografia A. Kisielewskiego Karykatury konkubina; Antoniego Relskiego;dobra i uczciwa dziewczyna. Porzuca Relskiego, kiedy odkrywa, iż nie był wobec niej szczery i planował związek ze; Stefanią Borkowską ZUMURRUD (ARAB. SZMARAGD).
LITERATURA ZIUTEK:
biografia jedna z postaci w powieści E. Redlińskiego Konopielka syn; Bartoszewicza;zdobywana w szkole wiedza staje się źródłem konfliktu pomiędzy nim a ojcem ZUMURRUD (ARAB. SZMARAGD).
LITERATURA ŻEGOTA DAMAZY:
biografia Blizińskiego Pan Damazy szwagier; Żegociny, tata; Helenki, prawny spadkobierca majątku po zmarłym bracie;oszukany poprzez sprytną szwagierkę i rejenta; Bajdalskiego w sprawie spadku, dzięki ZUMURRUD (ARAB. SZMARAGD).

Czym jest Szmaragd Arab Zumurrud znaczenie w Słownik bohaterów Z .

  • Dodano:
  • Autor: