SZMARAGD ARAB ZUMURRUD co to jest
Kto to jest ZUMURRUD (arab. szmaragd)? Słownik nocy piękna niewolnica, której właściciel przyrzekł.

Biografia Zumurrud (Arab. Szmaragd)

Kim był ZUMURRUD (ARAB. SZMARAGD): bohaterka opowieści zawartej w Księdze tysiąca i jednej nocy piękna niewolnica, której właściciel przyrzekł, iż może wybrać sobie kupca. Wybrała; Ali Szara, nie wiedząc o tym, iż był zrujnowany. Gdy się o tym dowiedziała, wręczyła mu niepostrzeżenie swoje kapitał. Również za własne kapitał urządziła dom, a utrzymywali się z wyszywania pięknych tkanin. Została porwana poprzez kupca, rozgniewanego tym, iż nie mógł jej kupić. Następnie otrzymała się w ręce rozbójnika, któremu zdołała umknąć. Dotarła do pewnego miasta w męskim przebraniu, a jego mieszkańcy uczynili ją królem (nie wiedząc o tym, iż jest kobietą). Tu odnalazł ją Ali Szar, z którym powróciła do domu

LITERATURA ŻONA:
biografia bohaterka dramatu Z. Krasińskiego Nie Boska komedia wpędzona w obłęd poprzez; Hrabiego Henryka, swego męża, zaniedbującego domowe wymagania;śmiertelna ofiara jego utopii zumurrud (arab. szmaragd).
LITERATURA ZILLERGUT FRYDERYK KRAUS VON:
biografia Haška Dole i niedole dzielnego żołnierza Szwejka pułkownik, przełożony Lukasza, przykład tę poty wojskowej. Fatalny dowódca, kompromitujący się na wszystkich manewrach, otrzymuje stanowiska i zumurrud (arab. szmaragd).
LITERATURA ZORBA ALEKSY:
biografia powieści N. Kazandzakisa Grek Zorba Macedończyk. Obieżyświat, nie potrafiący znaleźć ani stałego zajęcia, ani osiedlić się gdzieś na stałe (wprawdzie w zakończeniu powieści osiada w Serbii, żeni się zumurrud (arab. szmaragd).

Czym jest Szmaragd Arab Zumurrud znaczenie w Słownik bohaterów Z .

  • Dodano:
  • Autor: