ANDRIEJEWICZ JURIJ ŻYWAGO co to jest
Kto to jest ŻYWAGO JURIJ ANDRIEJEWICZ? Słownik doktor, pisarz i filozof, outsider. Człowiek prawy.

Biografia Żywago Jurij Andriejewicz

Kim był ŻYWAGO JURIJ ANDRIEJEWICZ: kluczowa postać w powieści B. Pasternaka Lekarz Żywago doktor, pisarz i filozof, outsider. Człowiek prawy, uczciwy a zarazem słaby. Inicjalnie traci rodziców. Tata, syberyjski milioner, popełnia samobójstwo, w czym ma udział; Komarowski. Jura wychowuje się w rodzinie moskiewskiego profesora uniwersytetu, chemika; Aleksandra Aleksandrowicza Gromieko. Żeni się z córką profesora; Antoniną Gromieko. Początkowo daje się porwać patosowi wielkiego przewrotu, ideologii sprawiedliwości, głoszonej poprzez komunistów, później jednak stwierdza, iż praktyka komunizmu niszczy życie. Bierze udział w wojnie jako doktor wojskowy;w Juriatinie na Syberii i w Warykinie, próbuje zbudować sobie i swoim bliskim egzystencję niezależną od dziejowej zawieruchy. Porwany i więziony dwa lata w oddziale czerwonych partyzantów Liberiusza, ucieka do Juriatina. Odnajduje tam; Larysę Guichard Antipową, gdzie zakochał się w trakcie wojny. Nie zastaje w Warykinie żony, dzieci i teścia. Mieszka z Larysą. Zagrożeni więzieniem, rozstają się na zawsze. Larysa wyjeżdża z córeczką Katią i Komarowskim na Daleki Wschód. Żywago wraca pieszo do Moskwy. Ignoruje reguły nowego ładu, zarzuca medycynę, żyje jak proletariusz, w wolnym związku z córką dawnego stróża Gromieków, Mariną. Ma z nią dwie córeczki. Pod wpływem przyrodniego brata; Jewgrafa, odchodzi od rodziny;zostaje pisarzem. Umiera na serce na moskiewskiej ulicy, w dniu, gdzie zamierzał wrócić do zawodu lekarza. Żegnają go przyjaciele: Durow, Gordon, Marina z dziećmi, brat Jewgraf i Larysa, która przypadkiem znalazła się w pokoju zmarłego

LITERATURA ZAREMBA BOLESŁAW:
biografia Berenta Ozimina typ dekadenta myślącego o samobójstwie, towarzysz dzieciństwa; Niny;powołany do wojska przez wzgląd na wybuchem wojny rosyjsko japońskiej, zginął w trakcie demonstracji patriotycznej żywago jurij andriejewicz.
LITERATURA ZAGARTOWSKI:
biografia Korzeniowskiego Kollokacja prezes, właściciel Szyszkowic i kilku innych wsi, człowiek energiczny i przedsiębiorczy;dzięki intryg rozbudował własną posiadłość o kollokacyjną wieś Czaplińce, z żywago jurij andriejewicz.
LITERATURA ZOFIA:
biografia Justyna żywago jurij andriejewicz.

Czym jest Andriejewicz Jurij Żywago znaczenie w Słownik bohaterów Z .

  • Dodano:
  • Autor: