ANDRIEJEWICZ JURIJ ŻYWAGO co to jest
Kto to jest ŻYWAGO JURIJ ANDRIEJEWICZ? Słownik doktor, pisarz i filozof, outsider. Człowiek prawy.

Biografia Żywago Jurij Andriejewicz

Kim był ŻYWAGO JURIJ ANDRIEJEWICZ: kluczowa postać w powieści B. Pasternaka Lekarz Żywago doktor, pisarz i filozof, outsider. Człowiek prawy, uczciwy a zarazem słaby. Inicjalnie traci rodziców. Tata, syberyjski milioner, popełnia samobójstwo, w czym ma udział; Komarowski. Jura wychowuje się w rodzinie moskiewskiego profesora uniwersytetu, chemika; Aleksandra Aleksandrowicza Gromieko. Żeni się z córką profesora; Antoniną Gromieko. Początkowo daje się porwać patosowi wielkiego przewrotu, ideologii sprawiedliwości, głoszonej poprzez komunistów, później jednak stwierdza, iż praktyka komunizmu niszczy życie. Bierze udział w wojnie jako doktor wojskowy;w Juriatinie na Syberii i w Warykinie, próbuje zbudować sobie i swoim bliskim egzystencję niezależną od dziejowej zawieruchy. Porwany i więziony dwa lata w oddziale czerwonych partyzantów Liberiusza, ucieka do Juriatina. Odnajduje tam; Larysę Guichard Antipową, gdzie zakochał się w trakcie wojny. Nie zastaje w Warykinie żony, dzieci i teścia. Mieszka z Larysą. Zagrożeni więzieniem, rozstają się na zawsze. Larysa wyjeżdża z córeczką Katią i Komarowskim na Daleki Wschód. Żywago wraca pieszo do Moskwy. Ignoruje reguły nowego ładu, zarzuca medycynę, żyje jak proletariusz, w wolnym związku z córką dawnego stróża Gromieków, Mariną. Ma z nią dwie córeczki. Pod wpływem przyrodniego brata; Jewgrafa, odchodzi od rodziny;zostaje pisarzem. Umiera na serce na moskiewskiej ulicy, w dniu, gdzie zamierzał wrócić do zawodu lekarza. Żegnają go przyjaciele: Durow, Gordon, Marina z dziećmi, brat Jewgraf i Larysa, która przypadkiem znalazła się w pokoju zmarłego

LITERATURA ZAPOJKIN WŁAS FOMYCZ:
biografia jedna z postaci poematu J. Tuwima Piotr Płaksin mechanik;umiał grać na klarnecie, czym zjednał sobie; Jadzię ŻYWAGO JURIJ ANDRIEJEWICZ.
LITERATURA ZILLERGUT FRYDERYK KRAUS VON:
biografia Haška Dole i niedole dzielnego żołnierza Szwejka pułkownik, przełożony Lukasza, przykład tę poty wojskowej. Fatalny dowódca, kompromitujący się na wszystkich manewrach, otrzymuje stanowiska i ŻYWAGO JURIJ ANDRIEJEWICZ.
LITERATURA ZIUTEK:
biografia jedna z postaci w powieści E. Redlińskiego Konopielka syn; Bartoszewicza;zdobywana w szkole wiedza staje się źródłem konfliktu pomiędzy nim a ojcem ŻYWAGO JURIJ ANDRIEJEWICZ.

Czym jest Andriejewicz Jurij Żywago znaczenie w Słownik bohaterów Z .

  • Dodano:
  • Autor: