CAMPANELLA TOMMASO co to jest
Definicja CAMPANELLA TOMMASO. Co znaczy przedstawiciel renesansowej filozofii przyrody; uważał, iż.

Co to jest Tommaso Campanella

Definicja CAMPANELLA TOMMASO: (1568-1639) - filozof włoski, przedstawiciel renesansowej filozofii przyrody; uważał, iż jedynym źródłem wiedzy jest poznanie zmysłowe, aczkolwiek wszelakie wrażenia zmysłowe traktował jako subiektywne stany psychiczne; sądził, iż świat zewnętrzny poznajemy tylko pośrednio, wyciągając wnioski ze znajomości własnej natury, co jednak nie było przyczyną do sceptycyzmu, a wręcz przeciwnie: wiedza właśnie na skutek jej wewnętrznej natury była uznawana poprzez niego za pewną i oczywistą

Definicja CHRYSTUS:
Co to jest erą - 30?, 35? n.e.) - z gr. namaszczony , z hebr. mesjasz , tytuły Jezusa z Nazaretu, urodzonego w Betlejem w Judei; w oczach Żydów był obiecanym zbawcą, przywracającym im potęgę i pomyślność campanella tommaso.
Definicja CARLYLE THOMAS:
Co to jest filozof angielski, będący pod wpływem niemieckich romantyków; uważał, iż postrzegamy tylko zewnętrzną powłokę rzeczywistości, która w swej dogłębnej naturze ma irracjonalny, boski charakter. Ów boski campanella tommaso.
Definicja CYCERON, MARCUS TULLIUS CICERO:
Co to jest erą) - rzymski mówca, poeta, filozof i mąż stanu, przedstawiciel eklektyzmu; w swych pismach filozoficznych łączył poglądy epikurejczyków, platoników i stoików, głosił nieśmiertelność duszy campanella tommaso.

Czym jest Tommaso Campanella znaczenie w Słownik filozofia C .

  • Dodano:
  • Autor: