CYRENAICY co to jest
Definicja CYRENAICY. Co znaczy szkoła filozofów założona poprzez Arystypa z Cyreny; cyrenaicy.

Co to jest Cyrenaicy

Definicja CYRENAICY: (IV-III w. przed naszą erą) - grecka szkoła filozofów założona poprzez Arystypa z Cyreny; cyrenaicy posiadanie wiedzy uważali za zbędne, bo jawiła im się ona jako coś niepewnego, niewiele wiarygodnego; byli subiektywistami, gdyż uważali, iż człowiek poznaje jedynie stany, a nie rzeczy wywołujące owe stany; za jedyne dobro uważali przyjemność, za zło - przykrość; wierzyli w istnienie przyjemności cielesnej i duchowej; za cel życia uważali osiąganie nieustannej radości

Definicja CNOTA:
Co to jest Greków to właściwość charakteru, osobowości, przeciwieństwo określonego postępowania moralnego, które nie zostało zawarte w jakichkolwiek pisanych kodeksach, oznaczająca tężyznę życiową, sprawność cyrenaicy.
Definicja CZASOWOŚĆ:
Co to jest świadomość tego, iż się istnieje w okresie, jak rozumiał Husserl i Bergson, iż się jest aktywnym albo biernym, iż się przeżywa coś, co jest rozciągnięte w okresie cyrenaicy.
Definicja CROCE BENEDETTO:
Co to jest krytyk literacki, polityk i filozof włoski, twórca idealistycznej doktryny filozoficznej nawiązującej do poglądów Hegla, a zwłaszcza do jego tezy o duchowej i historycznej naturze rzeczywistości cyrenaicy.

Czym jest Cyrenaicy znaczenie w Słownik filozofia C .

  • Dodano:
  • Autor: