EINSTEIN ALBERT co to jest
Definicja EINSTEIN ALBERT. Co znaczy pracownik Uniwersytetu Berlińskiego i Instytutu Fizyki Cesarza.

Co to jest Albert Einstein

Definicja EINSTEIN ALBERT: (1879-1955) - niemiecki fizyk, filozof, pracownik Uniwersytetu Berlińskiego i Instytutu Fizyki Cesarza Wilhelma, laureat Nagrody Nobla, od 1933 osiadły w stanach zjednoczonych ameryki. Opracował ogólną i szczególną → teorię względności, podważającą dotychczasowe rozumienie → czasu i → przestrzeni i ich zależności od → ruchu. Einstein twierdził, iż wielkość ciała może się skracać, jeśli ten wielkość jest równoległy do ruchu, iż czas zależy od prędkości poruszającego się ciała, co znaczy, iż przyspieszenie ciała spowalnia zachodzące w nim mechanizmy; objawia się to w formie paradoksu bliźniąt albo paradoksu ojca i syna: jeśli jedno z bliźniąt poleci w kosmos, a drugie nie, to po powrocie tego pierwszego okaże się, iż ich organizmy są w różnym wieku (podróżnik będzie młodszy); to samo dotyczy ojca i syna: jeśli w kosmos poleci tata, to po powrocie będzie on młodszy od swego syna. Zdaniem Einsteina czas i przestrzeń są od siebie zależne, ponieważ łączy je czterowymiarowe continuum, gdzie czas tworzy jeden wymiar, a przestrzeń pozostałe trzy, dlatego mówimy o czasoprzestrzeni. Czasoprzestrzeń jest zależna od gęstości → materii, czego efektem jest zaobserwowane zakrzywienie przestrzeni w kosmosie wokół ogromnych skupisk materii. Innym twierdzeniem Einsteina jest zrównoważenie → energii i materii, co znalazło słowo we wzorze E = mc2

Definicja EFEKTYK:
Co to jest wg sceptyków to filozof wstrzymujący się od sądu einstein albert.
Definicja ENERGIA:
Co to jest akt, działanie, ruch; zdaniem Arystotelesa aktywność stanowiąca istotę bytu, formy; od początku XX w. rozumiana jest jako postać masy einstein albert.
Definicja EKSTENSJA:
Co to jest zbioru elementów, do którego ona się odnosi; rozciągłość, jako kluczowa albo jedyna właściwość charakterystyczna przestrzeni, na przykład dla Kartezjusza to właściwość materii; przeciwieństwem einstein albert.

Czym jest Albert Einstein znaczenie w Słownik filozofia E .

  • Dodano:
  • Autor: