KONCEPTUALIZM co to jest
Definicja KONCEPTUALIZM. Co znaczy kojarzony niesłusznie z Abelardem, zakładający istnienie.

Co to jest Konceptualizm

Definicja KONCEPTUALIZM: średniowieczny pogląd filozoficzny kojarzony niesłusznie z Abelardem, zakładający istnienie uniwersaliów, pojęć istniejących nie w słowach, ale w umyśle, jako pewien stan psychiczny; do konceptualistów zalicza się między innymi Auriola, Ockhama, scholastyków ( scholastyka); rozstrzygali oni naturę uniwersaliów, wskazując na ich subiektywny, obiektywny albo intencjonalny sposób istnienia; logicy z XIV w. n.e. wprowadzili definicja "terminu", wskazując na symbol językowy i jego znaczenie jako ich kluczowy element zainteresowania i nazywając taką logikę terministyczną

Definicja KARMA:
Co to jest buddyjskiego definicje karman, oznaczająca gest, akt, działanie; w filozofii indyjskiej zasada rządząca światem, wedle którą nasze gesty rozpatrywane pod kątem moralnym rzutują na naszą przyszłość konceptualizm.
Definicja KATEGORIA/KATEGORIE:
Co to jest zdaniem Arystotelesa to różne aspekty bytu, których jest dziesięć: substancja, jakość, liczba, stosunek, czas, miejsce, stan, położenie, działanie i doznawanie; wg Kanta to formy rozsądku , ujmujące konceptualizm.
Definicja KSZTAŁT:
Co to jest podobnie jak ruch, jeden ze składników zjawisk, który zdaniem Galileusza daje się mierzyć i dlatego podlega badaniu naukowemu konceptualizm.

Czym jest Konceptualizm znaczenie w Słownik filozofia K .

  • Dodano:
  • Autor: