MACHIAVELLI NICOLÓ co to jest
Definicja MACHIAVELLI NICOLÓ. Co znaczy i filozof włoski. Autor Księcia - dzieła, które Russell.

Co to jest Nicoló Machiavelli

Definicja MACHIAVELLI NICOLÓ: (1469-1527) - poeta, historyk, polityk i filozof włoski. Autor Księcia - dzieła, które Russell nazwał podręcznikiem dla gangsterów; Hegel na przykład uważał Machiavellego za geniusza, a Spinoza w jego dziele dostrzegł przestrogę przed tyranią. Książę zajmuje się prawie wyłącznie technicznymi kwestiami sprawowania władzy, nie cofając się przed pochwałą czynów moralnie wątpliwych, jak kłamstwo, intryga, zdrada czy przemoc, pod warunkiem ich skuteczności w utrzymaniu i rozszerzeniu władzy. Sam Machiavelli władzę traktował tylko jako środek - jego celem i ideałem była rządzona poprzez prawo republika. Jego dzieło miało stanowić bodziec do zjednoczenia Włoch. makiawelizmem zaczęto nazywać oparty na moralnym relatywizmie sposób sprawowania władzy, wedle maksymą: "Cel uświęca środki"

Definicja METODA KOMPOZYTYWNA:
Co to jest naukowa sposób badawcza, polegająca na syntetycznym ujmowaniu uprzednio zanalizowanych składników badanego przedmiotu; służąca poprzez Galileusza machiavelli nicoló co to jest.
Definicja MANA:
Co to jest Oceanii bezosobowa moc, potęga, tkwiąca w ludziach, zwierzętach, przedmiotach, przejawiająca się przez duchy, warunkująca regularnie ich poczynania, zachowania i podlegająca dziedziczeniu machiavelli nicoló definicja.
Definicja MAINE DE BIRAN, Właśc. Marie François Pierre Gonth:
Co to jest polityk i filozof francuski, twórca opartej na analizie psychologicznej doktryny spirytualistycznej. Podobnie jak Kartezjusz za pierwotny fakt, od którego musi wyjść wszelka refleksja filozoficzna machiavelli nicoló co znaczy.

Czym jest Nicoló Machiavelli znaczenie w Słownik filozofia M .

  • Dodano:
  • Autor: