MARITAIN JACQUES co to jest
Definicja MARITAIN JACQUES. Co znaczy francuski, przedstawiciel współczesnego tomizmu, odrzucający.

Co to jest Jacques Maritain

Definicja MARITAIN JACQUES: (1882-1973) - katolicki filozof francuski, przedstawiciel współczesnego tomizmu, odrzucający irracjonalizm i scjentyzm, zaliczany do głównych wyznawców personalizmu, rozwijający koncepcję tak zwany intuicji bytu; początkowo zafascynowany filozofią Bergsona, potem filozofią Tomasza z Akwinu, dostrzegając w jego poglądach remedium na nowy, lepszy świat przez interpretowanie, a nie tłumaczenie jego poglądów w czasach, kiedy siła ducha chrześcijańskiego osłabła wskutek obecności apostazji. Maritain próbował rozgraniczyć kulturę i wiarę chrześcijańską, zwracając uwagę na ponadczasowy charakter wartości religijnych, stąd w jego pismach można dostrzec dwa definicje odnoszące się do człowieka: osoba i jednostka. Jednostka tworzy kulturę, osoba uczestniczy w religii. Ważniejsze prace: Religia i kultura, Humanizm integralny, Człowiek i kraj

Definicja METALOGIKA:
Co to jest powstała w I połowie XX w. jako badająca rolę, zadania i interpretację wyników rozwijającej się logiki, w pierwszej kolejności skupiająca się na sprawach znaczeniowych języka, którym logika się maritain jacques.
Definicja MALEBRANCHE NICOLAS DE:
Co to jest filozof francuski, członek zebrania oratorianów, twórca mechanizmu, gdzie próbował pogodzić poglądy św. Augustyna z filozofią Kartezjusza. Znany z oryginalnej próby wyjaśnienia kartezjuszowskiej maritain jacques.
Definicja MĘSTWO:
Co to jest wg Platona to jedna z czterech cnót, w okolicy sprawiedliwości, mądrości, panowania nad sobą, odnosząca się do tej części duszy, którą rządzi impulsywność maritain jacques.

Czym jest Jacques Maritain znaczenie w Słownik filozofia M .

  • Dodano:
  • Autor: