METAETYKA co to jest
Definicja METAETYKA. Co znaczy pod względem logicznym i psychologicznym definicje, zdania, sądy.

Co to jest Metaetyka

Definicja METAETYKA: edukacja o języku etyki, analizująca pod względem logicznym i psychologicznym definicje, zdania, sądy etyczne, uprawiana poprzez różnego rodzaju szkoły, na przykład emotywistyczną (sądy wartościujące nie są sądami poznawczymi), naturalistyczną (sądy wartościujące są sądami poznawczymi, bo wartości są naturalnymi cechami rzeczy), intuicyjną (sądy wartościujące są prawdziwe, jeśli można je sprawdzić intuicyjnie)

Definicja METALOGIKA:
Co to jest powstała w I połowie XX w. jako badająca rolę, zadania i interpretację wyników rozwijającej się logiki, w pierwszej kolejności skupiająca się na sprawach znaczeniowych języka, którym logika się metaetyka.
Definicja MESJANIZM:
Co to jest charakterystyczne dla polskiej myśli filozoficznej w I połowie XIX w. Dla Hoene-Wrońskiego oznaczało dążenie do ugruntowania się filozofii absolutnej, potrafiącej zbawiać narody. Dla Mickiewicza i metaetyka.
Definicja METODOLOGIA:
Co to jest edukacja o metodzie wydzielona z logiki, badająca istniejące sposoby pod względem struktur, języka, przydatności, skuteczności i opisująca ich historię metaetyka.

Czym jest Metaetyka znaczenie w Słownik filozofia M .

  • Dodano:
  • Autor: