MIŁOŚĆ co to jest
Definicja MIŁOŚĆ. Co znaczy czułością, namiętnością, altruizmem, miłosierdziem, poświęceniem dla.

Co to jest Miłość

Definicja MIŁOŚĆ: stan emocjonalny kojarzony z radością, czułością, namiętnością, altruizmem, miłosierdziem, poświęceniem dla drugiej osoby, ojczyzny, idei, i tym podobne; dla Platona to dążenie duszy do osiągnięcia na stałe dobra, rozumianego jako idea, dobra bardziej duchowego niż materialnego, na przykład piękne myśli czy uczynki są piękniejsze od pięknego ciała; dla Kartezjusza to zaślepienie umysłu, które pojawia się i znika nie wiadomo kiedy i dlaczego; dla Schopenhauera to uczucie pozwalające przedłużać gatunek homo sapiens

Definicja METODA:
Co to jest naukowego mający na celu doprowadzenie do osiągnięcia zamierzonego efektu; sposoby służące w filozofii posiłkują się regularnie ustaleniami zaczerpniętymi z logiki; generalnie sposoby dzieli się miłość.
Definicja MACH ERNST:
Co to jest i filozof austriacki; niezależnie od Avenariusa stworzył doktrynę filozoficzną zwaną empiriokrytycyzmem, będącą w pierwszym rzędzie programem oczyszczenia edukacji (w szczególności przyrodoznawstwa miłość.
Definicja MAINE DE BIRAN, Właśc. Marie François Pierre Gonth:
Co to jest polityk i filozof francuski, twórca opartej na analizie psychologicznej doktryny spirytualistycznej. Podobnie jak Kartezjusz za pierwotny fakt, od którego musi wyjść wszelka refleksja filozoficzna miłość.

Czym jest Miłość znaczenie w Słownik filozofia M .

  • Dodano:
  • Autor: