NADCZŁOWIEK co to jest
Definicja NADCZŁOWIEK. Co znaczy człowieka, którego można wyhodować , obdarzony siłą biologiczną.

Co to jest Nadczłowiek

Definicja NADCZŁOWIEK: w filozofii Nietzschego to ideał człowieka, którego można "wyhodować", obdarzony siłą biologiczną, duchową, cechami doskonałości, żywotnością, twardością i dostojnością. Zmaterializuje się, gdy ludzkość powróci do moralności panów, gdy przekona się, iż nie opłaca się być słabym, pełnym miłości i współczucia, gdy wróci świadomość, iż życie to główny cel dla człowieka

Definicja NIE-JA:
Co to jest Fichtego to kategoria etyczna, synonim ja , oznaczająca złudę rzeczywistości, z którą wchodzimy w kontakt i uznajemy za prawdziwą, poprzez co ulegamy ograniczeniom, czynimy źle, ponieważ górę biorą nadczłowiek.
Definicja NAUKI NOMOTETYCZNE:
Co to jest edukacji ustalające prawa ogólne, poszukujące tego, co wielorakie, wielokrotnie się powtarzające, generalizujące i ustalające prawa; do tych nauk zaliczył edukacji abstrakcyjne, na przykład nadczłowiek.
Definicja NEGATYWNOŚĆ:
Co to jest do filozofii poprzez Fichtego, rozpropagowany poprzez Hegla, oznaczający zaprzeczenie tego, co jest, na przykład zaprzeczenie tradycji na rzecz nowych wartości, zaprzeczenie świata realnego na rzecz nadczłowiek.

Czym jest Nadczłowiek znaczenie w Słownik filozofia N .

  • Dodano:
  • Autor: