PRZYPADEK co to jest
Definicja PRZYPADEK. Co znaczy nie musi się zdarzyć; kategoria filozoficzna rozpatrywana zazwyczaj.

Co to jest Przypadek

Definicja PRZYPADEK: zbieg okoliczności, ślepy traf, coś, co nie musi się zdarzyć; kategoria filozoficzna rozpatrywana zazwyczaj przez wzgląd na definicją determinizmu i okoliczności, w jakich się pojawiał; Epikur był jednym z pierwszych filozofów, dla których sytuacja był kategorią pomocną przy opisie świata. Zauważył on, iż atomy nie zawsze kursują po wyznaczonych torach; dla na przykład marksistów sytuacja był czymś ważnym, bo wg nich w okolicy konieczności był on "drugą stroną" wszelkich zjawisk; zobacz indeterminizm

Definicja PRAWDA WIARY:
Co to jest wg św. Tomasza z Akwinu to prawda, którą ludziom może udostępnić tylko objawienie, na przykład prawda o grzechu pierworodnym PRZYPADEK.
Definicja POTENCJA:
Co to jest siła, synonim energii; Arystoteles utożsamiał ją z materią; dla św. Tomasza to sposobność zaistnienia PRZYPADEK.
Definicja POPĘD:
Co to jest bezrozumna, niczym nie zaspokojona siła, tkwiąca w człowieku i we wszystkich rzeczach, której towarzyszy poczucie braku, niezadowolenia, nieustannie domagająca się spełnienia, pchająca, zmuszająca PRZYPADEK.

Czym jest Przypadek znaczenie w Słownik filozofia P .

  • Dodano:
  • Autor: