STIRNER WŁAŚC KASPER SCHMIDT co to jest
Definicja STIRNER MAX, właśc. Kasper Schmidt. Co znaczy wywodzący się z tak zwany lewicy.

Co to jest STIRNER MAX, właśc. Kasper Schmidt

Definicja STIRNER MAX, WŁAŚC. KASPER SCHMIDT: (1806-1856) - filozof niemiecki, wywodzący się z tak zwany lewicy heglowskiej twórca skrajnie indywidualistycznej doktryny filozoficznej odrzucającej wszelakie normy moralne. Stirner uważał za szkodliwą fikcję wszelakie konstrukcje pojęciowe, które, tak jak Bóg, naród czy społeczeństwo stają się źródłem moralnych powinności, pozbawiając człowieka naturalnej wolności i spontaniczności. Realnym bytem - twierdził Stirner - jestem tylko ja sam, mam prawo robić wszystko, na co przyjdzie mi ochota - jestem jedyny, a cały świat to moja własność (Jedyny i jego własność to główne dzieło Stirnera). Z powodu definicje dobra i zła tracą jakikolwiek sedno, skoro ich miarą jest zmienny, indywidualny kaprys. Ten moralny nihilizm bliski był filozofii Nietzschego

Definicja SZKOŁA ELEJSKA:
Co to jest filozoficzna znajdująca się w Elei, którą tworzyli między innymi Parmenides i Zenon z Elei, propagując poglądy wywiedzione nie z doświadczenia, lecz z przemyśleń teoretycznych (stąd hołubienie rozumu STIRNER MAX, WŁAŚC. KASPER SCHMIDT.
Definicja SOFIA:
Co to jest mądrość; składnik wyrazu filozofia ( umiłowanie mądrości STIRNER MAX, WŁAŚC. KASPER SCHMIDT.
Definicja SZKOŁA PLATOŃSKA:
Co to jest poprzez Platona, zwana również Akademią od nazwy gaju Akademosa, gdzie się mieściła; przypominała dzisiejszy instytut współpracy naukowej uczniów i nauczycieli; nauczano w niej matematyki, filozofii STIRNER MAX, WŁAŚC. KASPER SCHMIDT.

Czym jest STIRNER MAX, właśc. Kasper Schmidt znaczenie w Słownik filozofia S .

  • Dodano:
  • Autor: