STIRNER WŁAŚC KASPER SCHMIDT co to jest
Definicja STIRNER MAX, właśc. Kasper Schmidt. Co znaczy wywodzący się z tak zwany lewicy.

Co to jest STIRNER MAX, właśc. Kasper Schmidt

Definicja STIRNER MAX, WŁAŚC. KASPER SCHMIDT: (1806-1856) - filozof niemiecki, wywodzący się z tak zwany lewicy heglowskiej twórca skrajnie indywidualistycznej doktryny filozoficznej odrzucającej wszelakie normy moralne. Stirner uważał za szkodliwą fikcję wszelakie konstrukcje pojęciowe, które, tak jak Bóg, naród czy społeczeństwo stają się źródłem moralnych powinności, pozbawiając człowieka naturalnej wolności i spontaniczności. Realnym bytem - twierdził Stirner - jestem tylko ja sam, mam prawo robić wszystko, na co przyjdzie mi ochota - jestem jedyny, a cały świat to moja własność (Jedyny i jego własność to główne dzieło Stirnera). Z powodu definicje dobra i zła tracą jakikolwiek sedno, skoro ich miarą jest zmienny, indywidualny kaprys. Ten moralny nihilizm bliski był filozofii Nietzschego

Definicja SCHOPENHAUERYZM:
Co to jest poglądów głoszonych poprzez Schopenhauera zamykających się w pesymistycznym zapatrywaniu się na świat i życie, propagowaniu współczucia, poszukiwaniu dróg ucieczki od niszczycielskich działań popędu stirner max, właśc. kasper schmidt.
Definicja SAINT-SIMON CLAUDE HENRI DE ROUVROY, DE:
Co to jest filozof i ekonomista francuski, którego myśli dały start filozofii pozytywnej między innymi A. Comte´a i socjalistycznej XIX wieku ( Marks, Engels). Występował przeciwko wyzyskowi ludzi pracy stirner max, właśc. kasper schmidt.
Definicja SŁUSZNOŚĆ:
Co to jest podstawowa kategoria tej wiedzy, zgodnie z której jest ona jej miarą. Zazwyczaj objawia się, gdy chodzi o sprawy podstawowe, na przykład problem przedkładania dobra nad zło. Trudno ją jednak mieć stirner max, właśc. kasper schmidt.

Czym jest STIRNER MAX, właśc. Kasper Schmidt znaczenie w Słownik filozofia S .

  • Dodano:
  • Autor: