TERTULIAN co to jest
Definicja TERTULIAN. Co znaczy i tworzył w Kartaginie w Afryce, przyjął religię chrześcijańską, aby.

Co to jest Tertulian

Definicja TERTULIAN: (około 160-220) - prawnik, filozof; żył i tworzył w Kartaginie w Afryce, przyjął religię chrześcijańską, aby po dwudziestu latach przyłączyć się do heterodoksyjnej sekty montanistów. Twierdził, iż nie da się pogodzić prawdy objawionej z wiedzą rozumową, którą z tego powodu uważał za szkodliwą i niepotrzebną. Między religią i filozofią istnieje przepaść, którą należy pokonywać nie umysłem, ale sercem. Istotą wiary jest właśnie to, co rozum uważa za absurdalne, za niedorzeczne - Tertulianowi przypisuje się znane powiedzenie "credo, quia absurdum" (wierzę, aczkolwiek to absurdalne)

Definicja TELEOLOGICZNY:
Co to jest celowy, ujmowany pod kątem jakiegoś celu, powody tertulian co to jest.
Definicja TOMASZ Z AKWINU, ŚWIĘTY:
Co to jest dominikanin, uczeń Alberta Wielkiego, średniowieczny teolog i filozof włoski, lekarz Kościoła zwany również Doktorem Anielskim, kanonizowany w 1323 r.; dziełem jego życia było powstanie tertulian definicja.
Definicja TRANSCENDENTALIŚCI AMERYKAŃSCY:
Co to jest przełomu XIX i XX w., którzy w czasach pozytywizmu próbowali powrócić do nurtu idealistycznego, jak Emerson; ponadto postulowali, aby istotę rzeczy uważać za duchową, aby stawiać wartości duchowe tertulian co znaczy.

Czym jest Tertulian znaczenie w Słownik filozofia T .

  • Dodano:
  • Autor: