TRENTOWSKI BRONŁAW co to jest
Definicja TRENTOWSKI BRONISŁAW. Co znaczy do mesjanistów; podobnie jak Hegel i Hoene-Wroński.

Co to jest Bronisław Trentowski

Definicja TRENTOWSKI BRONISŁAW: (1808-1869) - filozof polski zaliczany do mesjanistów; podobnie jak Hegel i Hoene-Wroński pragnął utworzyć wszechogarniający mechanizm filozoficzny, gdzie można byłoby pogodzić realizm i idealizm, empiryzm i racjonalizm, wiedzę doświadczalną i metafizyczną. Wg Trentowskiego antagonizm skłonnej do realizmu i empiryzmu kultury romańskiej z lubującą się w idealizmie i metafizyce kulturą germańską miała pogodzić zbliżająca się słowiańska synteza

Definicja TARSKI ALFRED:
Co to jest polski logik i filozof, przedstawiciel słynnej szkoły lwowsko-warszawskiej, znany w pierwszej kolejności dzięki pracy Definicja prawdy w językach nauk dedukcyjnych, gdzie powiodło mu się sformułować trentowski bronisław.
Definicja TOLERANCJA:
Co to jest wyrozumiałość rozumiana jako zasada moralna, którą powinniśmy stosować wobec innych niż nasze poglądów, zachowań, mechanizmów wartości, światopoglądów, ideologii, religii, itp trentowski bronisław.
Definicja TOMASZ Z AKWINU, ŚWIĘTY:
Co to jest dominikanin, uczeń Alberta Wielkiego, średniowieczny teolog i filozof włoski, lekarz Kościoła zwany również Doktorem Anielskim, kanonizowany w 1323 r.; dziełem jego życia było powstanie trentowski bronisław.

Czym jest Bronisław Trentowski znaczenie w Słownik filozofia T .

  • Dodano:
  • Autor: