WIARA co to jest
Definicja WIARA. Co znaczy co do wygłaszanych opinii na jakiś temat, przewyższającą pewność naukową.

Co to jest Wiara

Definicja WIARA: termin definiowany różnie: jako pewność co do wygłaszanych opinii na jakiś temat, przewyższającą pewność naukową, jako wypowiedź odznaczającą się niskim poziomem wiedzy o czymś; dla św. Augustyna to sposób poznania Boga, świata, który stanowi atrybut woli i uczucia; dla Renouviera to (w okolicy zasady sprzeczności) jedna z dróg wiodących człowieka do poznania bytu, jest aktem jego woli, wskazującym na istnienie wolności

Definicja WITTGENSTEIN LUDWIG:
Co to jest filozof austriacki, następca Moore´a na katedrze w Cambridge, uważany poprzez wielu za najwybitniejszego współczesnego filozofa, aczkolwiek napisał właściwie tylko dwa niewielkie dzieła: Tractatus wiara.
Definicja WYSIŁEK:
Co to jest filozofii Maine´a de Birana pierwotna postać doświadczenia, składająca się z woli i oporu, będąca źródłem znajomości podmiotu i przedmiotu, tego, co zewnętrzne i wewnętrzne, duszy i ciała wiara.
Definicja WYOBRAŻENIE:
Co to jest zmysłowego z obiektem; obraz przedmiotu tkwiący w naszej świadomości, który nie istnieje w danej chwili, lecz kiedyś został spostrzeżony, poznany (wyobrażenie odtwórcze) albo obraz przedmiotu wiara.

Czym jest Wiara znaczenie w Słownik filozofia W .

  • Dodano:
  • Autor: