ZAMKNIĘTE PAŃSTWO co to jest
Definicja ZAMKNIĘTE PAŃSTWO. Co znaczy zakładający odcięcie od świata zewnętrznego państwa.

Co to jest Państwo Zamknięte

Definicja ZAMKNIĘTE PAŃSTWO: program polityczny Fichtego, zakładający odcięcie od świata zewnętrznego państwa, zerwanie wszelkich więzi z innymi krajami w imię regulowania życia społecznego, utrzymania równowagi, zabezpieczenia się przed obcymi wpływami, utrwalania charakteru narodowego, zapewnienia wspaniałej przyszłości, dobrobytu ludziom, którzy w myśl tych zasad są w stanie oddać państwu całkowitą władzę nad sobą

Definicja ZDARZENIE:
Co to jest Whiteheada, w okolicy obiektów jeden ze składników przyrody, stanowiący jej wewnętrzną siłę napędową, pozwalający na jej postęp, dokonywanie się w niej twórczego procesu; właściwością szczególną ZAMKNIĘTE PAŃSTWO.
Definicja ZWIĄZEK PITAGOREJSKI:
Co to jest w. przed naszą erą w starożytnej Grecji; założony poprzez Pitagorasa związek uczonych stawiających sobie cele polityczne, etyczne i religijne, który, odwołując się do pism jego założyciela, miał ZAMKNIĘTE PAŃSTWO.
Definicja ZJAWISKO:
Co to jest pojawia się w doświadczeniu, złudzenie, iluzja, może mieć charakter subiektywny (zdarzenie kognitywne, a więc odnoszące się do tego, jak nam się wydaje, iż postrzegany poprzez nas element wygląda) i ZAMKNIĘTE PAŃSTWO.

Czym jest Państwo Zamknięte znaczenie w Słownik filozofia Z .

  • Dodano:
  • Autor: