ZASADA ANTROPICZNA co to jest
Definicja ZASADA ANTROPICZNA. Co znaczy istnienia wszechświata, jego rozwoju, zaproponowana poprzez.

Co to jest Antropiczna Zasada

Definicja ZASADA ANTROPICZNA: zasada odnosząca się do metody istnienia wszechświata, jego rozwoju, zaproponowana poprzez kosmologa Cartera, zamykająca się w dwóch aspektach: słabym i mocnym; zasada słaba odnosi się do metody istnienia kosmosu uwarunkowanego istnieniem człowieka jako obserwatora kosmosu, co przekłada się następująco: kosmos posiada takie, a nie inne właściwości, ponieważ takie, a nie inne właściwości posiada jego obserwator; gdyby nie uwzględniać tego faktu, to wszechświat nie byłby poznawalny poprzez człowieka; zasada mocna zawiera pogląd, iż na pewnym etapie rozwoju wszechświata wpisane jest pojawienie się człowieka, obserwatora kosmosu

Definicja ZMYSŁY:
Co to jest receptory, narządy, dzięki których odbieramy sygnały zewnętrzne (otoczenie) jak i wewnętrzne (ciało ZASADA ANTROPICZNA.
Definicja ZASADA KARTEZJAŃSKA:
Co to jest wypowiedziany poprzez św. Augustyna na sporo wieków przed Kartezjuszem, zrywający z obiektywizmem poznawczym na rzecz subiektywizmu, mówiący o tym, iż poznać można jedynie to, co kryje się w duszy ZASADA ANTROPICZNA.
Definicja ZWIĄZEK PITAGOREJSKI:
Co to jest w. przed naszą erą w starożytnej Grecji; założony poprzez Pitagorasa związek uczonych stawiających sobie cele polityczne, etyczne i religijne, który, odwołując się do pism jego założyciela, miał ZASADA ANTROPICZNA.

Czym jest Antropiczna Zasada znaczenie w Słownik filozofia Z .

  • Dodano:
  • Autor: